DP| 

To przez małżeństwo? Sypie się kariera gwiazdy Arsenalu

21

Mesut Oezil ma spore problemy. Jest piłkarzem Arseanlu, ale nie znalazł się w jego kadrze na sezon ligowy. Per Mertesacker sugeruje, że to wszystko przez małżeństwo piłkarza, które zawarł w 2019 roku.

To przez małżeństwo? Sypie się kariera gwiazdy Arsenalu
Mesut Oezil z żoną (Instagram)

Mesut Oezil nie ma łatwego czasu. Arsenal nie chce go w swoim składzie, próbował nawet wynegocjować umowę z graczem, by zakończyć jego kontrakt. Nie udało się jeszcze dojść do porozumienia. Mikel Arteta odsunął piłkarza od drużyny. Niemiec nie zagra ani w Premier League, ani w Lidze Europy.

Trudno wyjaśnić tę sytuację. Per Mertesacker, który aktualnie jest szefem akademii Arsenalu, uważa, że problemy jego rodaka wynikają z tego, co dzieje się w jego życiu osobistym.

- Wiele się zmieniło. Ożenił się, ma rodzinę, więc być może jego cel się zmienił. Niemniej jednak nadal jest szczęśliwy, również z tego, że gra w piłkę nożną. To jedyny zawodnik, z którym grałem w trzech drużynach. Przykro mi, że obecnie jest w sytuacji, że jest odsunięty na bok - powiedział w podcaście "Klick and Rush".

Faktycznie klubowe problemy Oezila zbiegły się ze zmianami w życiu prywatnym. Według Mertesackera musi on uszanować decyzje trenera, ale przy tym walczyć o odzyskanie pewności siebie i powrót do drużyny.

Niemiec uważa też, że to, co dzieje się między piłkarzem a klubem, to nie tylko kwestie sportowe.

To wygląda na konfrontację, opartą nie tylko na sporcie - podsumował Mertesacker. - Mesut to wyjątkowa osoba, jest przecież mistrzem świata - dodał.
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: niewiarygodna wymiana! Wybiegł poza kort, wrócił i... Zobacz koniecznie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić