Wielki pesymizm u rywali Polaków. "Skradli nasz entuzjazm"

2

Meksyk przegrał z Kolumbią (2:3) w meczu towarzyskim przed mistrzostwami świata. U grupowych rywali Polaków nastroje są jednoznaczne.

Reprezentacja Meksyku (fot. Instagram, miseleccionmx)

Trzy mecze towarzyskie rozegrała reprezentacja Meksyku we wrześniu. Grupowy rywal Polaków na mistrzostwach świata najpierw przegrał z Paragwajem (0:1), kilka dni temu pokonał minimalnie Urugwaj (1:0), a w środę musiał uznać wyższość Kolumbii (2:3). Słabe wyniki wprawiły meksykańskich kibiców w pesymistyczny nastrój przed mundialem. Świadczy też o tym to, co pisze się w meksykańskich mediach.

Reprezentacja Meksyku skradła nasz entuzjazm i optymizm - piszą dziennikarze mediotiempo.com.
Tata Martino (trener Meksyku - red.) próbuje znaleźć kompas i cel, aby spakować się na wyprawę na mistrzostwa świata w Katarze . To, co znalazł, to jednak niepowodzenia, frustracja i wątpliwości - pisze z kolei elpais.com.

Warto dodać, że do przerwy Meksyk prowadził 2:0. W drugiej połowie obraz gry obrócił się o 180 stopni. Kolumbijczycy w ciągu 20 minut strzelili trzy bramki i odnieśli zwycięstwo.

Po 45 ekscytujących minutach wszystko zawaliło się w drugiej połowie - czytamy w meksykańskiej "Marce".

Kibice z Meksyku już po ostatnim gwizdku sędziego dali znać, co myślą o postawie ich ulubieńców. Piłkarzy schodzących z murawy żegnały gwizdy i buczenie. W stronę selekcjonera kadry z trybun poleciało kilka przedmiotów m.in. plastikowe kubki z piwem.

Reprezentacja Meksyku rozegra jeszcze dwa mecze towarzyskie przed mundialem. W listopadzie zmierzy się z Irakiem i Szwecją. 22 listopada zagra natomiast z reprezentacją Polski na mistrzostwach świata. Wiele wskazuje na to, że ten mecz może zaważyć o wyjściu z grupy jednego lub drugiego zespołu.