VDB| 
aktualizacja 

Wielkie emocje w finałowej walce na FAME 20. Zwycięzca dostał 1,5 mln złotych!

6

Maksymilian Wiewiórka oraz Josef Bratan stoczyli niezwykle wyrównany pojedynek w finale turnieju K-1 podczas FAME 20. Sędziowie tego starcia również byli podzieleni, ale ostatecznie udało się rozstrzygnąć, który z zawodników wygrał 1,5 mln złotych.

Wielkie emocje w finałowej walce na FAME 20. Zwycięzca dostał 1,5 mln złotych!
Maksymilian Wiewiórka i Josef Bratan (Twitter)

Skład finału turnieju K-1 w kategorii do 80 kilogramów na FAME 20 był zaskakujący. Z jednej strony był to Maksymilian Wiewiórka, który chociaż jest mistrzem Fame MMA w dwóch kategoriach wagowych to słynął ze swoich umiejętności zapaśniczych. Natomiast K-1 było płaszczyzną, która nie wyglądała u niego najlepiej. Jednak w sobotę dotarł do finału mimo bardzo wymagającej drabinki. Najpierw uporał się z Arkadiuszem Tańculą, a potem ze świeżym Amadeuszem Roślikiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nokaut roku. Obrazki z Polski były pokazywane na całym świecie

Natomiast obecność w finale Josefa Bratana to już całkiem spora sensacja. Raper najpierw efektownie wygrał z Adrianem Polańskim. Następnie w inteligentny sposób wypunktował Dawida Malczyńskiego. Natomiast walka z "Wiewiórem" była dla niego okazją do rewanżu za niedawną, pierwszą porażkę.

Zobacz także: Deklasacja na FAME 20

Niesamowity finał FAME 20

Dawno nie było zwieńczenia gali freak fightowej, w której walka wieczoru trzymała poziom. Tym razem main event nawet był lepszy niż to co oglądaliśmy na przestrzeni całej gali. Wiewiórka oraz Bratan stoczyli niezwykle wyrównany pojedynek, który mógł zakończyć się każdym wynikiem, a ostatecznej wygranej zadecydowały szczegóły.

Pierwsza runda przez długi czas była typową na zapoznanie. Jednak w drugiej części przewagę zaczął zyskiwać Josef Bratan. Ten wykorzystywał przewagę warunków fizycznych i ustawiał rywala frontalnymi kopnięciami. To w pewnym momencie chciał przełamać Maksymilian Wiewórka i nadział się na kontrę. Nokdaun oznaczał pewną wygraną Bratana.

Druga runda początkowo ponownie była bardzo wyrównana. "Wiewiór" nie miał pomysłu jak poradzić sobie z kopnięciami rywala. Ten jednak w końcówce popełnił błąd i ucierpiał przy wymianie. Padł na matę i chociaż szybko wstał to sędzia nie mógł podjąć innej decyzji niż liczenie.

To oznaczało, że o wszystkim zadecyduje ostatnie starcie. Nic więc dziwnego, że obaj zawodnicy byli bardzo uważni i nie ryzykowali bez potrzeby. Ostatecznie jednak sędziowie nieco bardziej docenili Maksymiliana Wiewiórkę, który niejednogłośnie został wskazany zwycięzcą. To oznacza, że otrzymał 1,5 mln złotych nagrody oraz złoty pierścień Fame MMA. Natomiast Josef Bratan na pocieszenie dostał czek na 0,5 mln złotych.

Wyniki turnieju K-1 kat. do 80 kg na FAME 20:

Finał:

Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka pok. Josefa Bratana

Półfinały:

Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka pok. Amadeusza "Ferrariego" Roślika

Josef Bratan pok. Dawida Malczyńskiego

Ćwierćfinały:

Amadeusz "Ferrari" Roślik pok. Krystiana Wilczaka (dyskwalifikacja)

Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka pok. Arkadiusza Tańculę

Dawid Malczyński pok. Filipa "Filipka" Marcinka

Josef Bratan pok. Adriana "Polaka" Polańskiego (TKO)

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić