Wzięła go za... ochroniarza prezydenta Kwaśniewskiego. Są małżeństwem od 16 lat

0

Znają się od ponad dwudziestu lat, a 1 września świętowali 16. rocznicę ślubu. Mariusz Czerkawski i Emilia Raszyńska przyznawali, że w ich przypadku nie było filmowego zakochania od pierwszego wejrzenia. Wręcz przeciwnie, wicemiss Polonia 1999, początkowo wzięła hokeistę za kogoś zupełnie innego.

Wzięła go za... ochroniarza prezydenta Kwaśniewskiego. Są małżeństwem od 16 lat
Mariusz Czerkawski i Emilia Raszyńska są razem od ponad 20 lat (Newspix, Agencja Przegląd Sportowy, PAWEL MORDAN)

Mariusz Czerkawski swoją karierę rozpoczął w 1990 roku w barwach GKS Tychy. W 1991 roku wybrano go z nr 106 w drafcie do ligi NHL. Zanim jednak zadebiutował na amerykańskich lodowiskach, występował jeszcze w lidze szwedzkiej. Za oceanem grał w takich klubach jak New York Islanders, Boston Bruins czy Edmonton Oilers.

W 1996 roku poślubił w Waszyngtonie aktorkę Izabellę Scorupco. Ma z nią córkę Julię, która na świat przyszła rok później. W 1998 roku natomiast para się rozeszła.

Kilka lat później Czerkawski poznał wicemiss Polonia 1999 Emilię Raszyńską. Jak zdradziła w jednym z wywiadów, ich znajomość rozwijała się powoli. Początkowo nie wiedziała, że ma do czynienia ze sportowcem. Sądziła, że Czerkawski zajmuje się zupełnie czymś innym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Król Zlatan". Nie uwierzysz, na jaki pomysł wpadł Ibrahimović [WIDEO]
W pierwszej chwili nie połączyłam twarzy Mariusza z twarzą znanego hokeisty. Skojarzenie z ochroniarzem prezydenta było jednak jak najbardziej na miejscu - mówiła Raszyńska w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską".
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Mariusz cały czas rozmawiał przez telefon i wyglądał jak jeden z ochroniarzy prezydenta porozumiewający się za pomocą tajemniczej słuchawki z resztą ochrony. Prezydent był w pobliżu, więc miałam prawo tak pomyśleć - dodała.

Jak przyznała, podchodziła do znajomości z dystansem. Nie było jej łatwo zdecydować się na związek z mężczyzną mającym opinię "playboya".

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Tak na serio, zarówno ja, jak i Mariusz, potrzebowaliśmy trochę czasu, żeby poznać się lepiej - wyjaśniła.

W lipcu 2006 roku hokeista poprosił swoją partnerkę o rękę. Para zaręczyła się w restauracji w Warszawie.

Nie przypuszczałam, że właśnie wówczas poprosi mnie o rękę. To było dla mnie miłe zaskoczenie i wzruszające przeżycie - tłumaczyła w rozmowie z "Super Expressem".
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Czerkawski i Raszyńska pobrali się w 2007 roku. Mają syna Iwo, który na świat przyszedł dwa lata później. Niedawno - 1 września - świętowali już 16. rocznicę ślubu.

Odnotujmy, że po zakończeniu kariery Mariusz Czerkawski miał wiele zajęć. Pracował jako ekspert i komentator, był doradcą prezesa PZHL, pełnił funkcję dyrektora sportowego klubu Olivia Gdańsk, a ostatnio współpracował z platformą Viaplay.

Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić