Zaskakująca opinia o Kruczku. "Jeden z najlepszych na świecie"

4

Łukasz Kruczek nie osiągnął spektakularnych wyników z włoskimi skoczkami, ale niektórzy wciąż dobrze go tam wspominają. W rozmowie ze skijumping.pl opinią na temat szkoleniowca podzielił się Sebastian Colloredo.

Zaskakująca opinia o Kruczku. "Jeden z najlepszych na świecie"
Łukasz Kruczek został dobrze zapamiętany we Włoszech (fot. Polish Ski Jumping Team) (Instagram)

W kwietniu 2016 roku Łukasz Kruczek został wybrany na trenera reprezentacji Włoch w skokach narciarskich. Jego podopieczny, Alex Insam, już w 2017 roku sięgnął po wicemistrzostwo świata. I to był największy sukces Kruczka na tym stanowisku. W Pucharze Świata tamtejsi reprezentanci nie potrafili zbliżyć się do najlepszych.

Bardzo dobrze trenowało mi się także z Łukaszem Kruczkiem. Pomimo ostatnich wyników, uważam, że to trener o ogromnej wiedzy, na pewno jeden z najlepszych na świecie. Dużo się od niego nauczyłem, wciąż muszę się dużo uczyć, by posiąść jego umiejętności - przyznał Sebastian Colloredo, cytowany przez skijumping.pl.

Wspomniany Colloredo był jednym z obiecujących włoskich skoczków. Ale nawet pod okiem Kruczka nie był w stanie rozwinąć skrzydeł. Efekt? Po sezonie 2018/19 zakończył sportową karierę.

Ze skokami się jednak nie rozstał. Aktualnie Włoch pełni rolę trenera tamtejszej reprezentacji kobiet. Zwieńczeniem tego etapu jego pracy mają być igrzyska olimpijskie w 2026 roku, które odbędą się właśnie we Włoszech.

Łukasz Kruczek - czym się dziś zajmuje?

Po średnio udanym okresie we Włoszech, w 2018 roku Kruczek został delegatem technicznym Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Od kwietnia 2019 roku objął reprezentację Polski kobiet w skokach, ale pod jego wodzą skoczkinie nie zdołały zrobić dużego postępu.

Po sezonie 2021/22 Kruczek przestał pełnić rolę trenera kobiet. Pozostał jednak w strukturach Polskiego Związku Narciarskiego, obejmując stanowisko trenera-koordynatora. Tej funkcji do tej pory w związku nie było. Jego obowiązki są na etapie formułowania.

Zobacz także: Zrobił to w stylu Messiego! Gol, że palce lizać (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić