Zawodniczka zwijała się z bólu. Zachowanie rywalki chwyta za serce

4

Niezwykłe sceny podczas mistrzostw Włoch do lat 23 w szermierce. W finałowym pojedynku mierzyły się ze sobą Gaia Traditi i Emilia Rossatti. Pierwsza z nich prowadziła już 12:9 i była o włos od tytułu. Doznała jednak kontuzji i miała problemy z utrzymaniem się na nogach. Na całym świecie mówi się o tym, co w tej sytuacji zrobiła jej rywalka.

Zawodniczka zwijała się z bólu. Zachowanie rywalki chwyta za serce
Wspaniały gest fair play podczas finału mistrzostw (Twitter, Eurosport)

Szermierka nie należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Niedawne mistrzostwa Włoch do lat 23 z pewnością przeszłyby bez większego echa, gdyby nie wydarzenia, do jakich doszło w finale szpadzistek.

O złoto walczyły Gaia Traditi i Emilia Rossatti. Nagle pierwsza z nich upadła i zaczęła zwijać się z bólu. Wszystko działo się przy jej prowadzeniu 12:9. Tytuł miała wtedy na wyciągnięcie ręki.

Po dłuższej chwili zawodniczka się podniosła. Miała jednak duże problemy z tym, aby się utrzymać na nogach. Traditi zaczęła przegrywać z bólem i wydawało się, że przegra także złoty medal.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: dantejskie sceny na stadionie. Są ranni!

Wtedy stało się coś, czego mało kto się spodziewał. Rossatti postanowiła przeczekać ostatnich kilkanaście sekund i zrezygnowała z prób zdobywania punktów.

Gdy czas dobiegł końca, Traditi podeszła do swojej rywalki i mocno ją przytuliła. Polały się także łzy, a nielicznie zgromadzona publiczność nagrodziła szpadzistki oklaskami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Uważam, że podjęłam najlepszą decyzję z możliwych. Zrobiłabym to jeszcze tysiąc razy, gdyby było trzeba. Nie próbowałam wygrać z przeciwniczką, a przede wszystkim przyjaciółką, która doznała kontuzji. To właściwe - powiedziała Rossatti, cytowana przez TVP Sport.
Nie wiem, jak ci dziękować. Przyjaźń jest cenniejsza niż zwycięstwo - odpowiedziała świeżo upieczona mistrzyni Włoch do lat 23.

Nagranie z tej sytuacji momentalnie obiegło media społecznościowe. W krótkim czasie obejrzano je dziesiątki tysięcy razy.

Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić