VDB| 
aktualizacja 

Zobaczył zdjęcie z marszu w Polsce. Sochan nie wytrzymał

15

Jeremy Sochan to bez wątpienia jeden z obecnie najpopularniejszych polskich sportowców. Od samego początku daje o sobie znać nie tylko na sportowych arenach, ale również zabiera głos w sprawach społecznych. Tym razem było podobnie. Nie mógł przejść obojętnie obok archiwalnego zdjęcia z polskiego marszu.

Zobaczył zdjęcie z marszu w Polsce. Sochan nie wytrzymał
Jeremy Sochan skomentował zdjęcie z polskiego marszu (Instagram, Twitter)

Wiele wskazuje na to, że z roku na rok Polacy stają się coraz bardziej tolerancyjni. Jednak osoby o innym kolorze skóry, wyznaniu czy orientacji seksualnej, a także te odbiegające od krzywdzących stereotypów, muszą często mierzyć się z przykrościami. Tym razem głośno w obronie wszelkich mniejszości wypowiedział się Jeremy Sochan. Polak, który jest obecnie gwiazdą NBA, otwarcie wyraził swoją opinię na temat jednego z transparentów z polskiego marszu.

Jeremy Sochan nie wytrzymał. Szczery wpis

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń w naszym kraju jest Marsz Niepodległości z udziałem skrajnej prawicy. To właśnie podczas tego ważnego polskiego święta wielu radykałów paraduje po ulicach stolicy, często wykrzykując obraźliwe hasła wobec mniejszości zamieszkujących Polskę.

W 2016 roku jednym z dominujących elementów marszu był duży transparent z napisem "Mohammed Not Welcome". Wtedy wywołało to wiele reakcji w polskich mediach, zarówno tradycyjnych, jak i społecznościowych. Po niemal siedmiu latach ten temat wrócił.

Wszystko za sprawą profilu "Radio Genoa" na platformie X (dawniej Twitter), który opublikował to kontrowersyjne zdjęcie. Ten wpis zobaczył Jeremy Sochan. Polski koszykarz nie mógł się powstrzymać i otwarcie wyraził swoje zdanie na ten temat.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
"Mohammed to czlowiek, tak jak Kowalski, tak jak Ty i ja… More love less fighting please" - napisał polski zawodnik San Antonio Spurs.

Wybory 2023 zmienią oblicze Polski?

Zdjęcie to pochodzi niemal z samych początków rządów Prawa i Sprawiedliwości. W ciągu ostatnich dni dokonała się w Polsce znacząca zmiana i po raz pierwszy od dłuższego czasu większość w Sejmie ma szansę tworzyć opozycja. Warto zaznaczyć, że Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga oraz Lewica reprezentują bardziej liberalny światopogląd, dlatego można przypuszczać, że tego rodzaju transparenty na dużych marszach będą pojawiać się rzadziej.

Jednak nie tylko światopogląd wymaga zmian. Dużo do poprawy jest również w polskiej gospodarce. Wielu ekspertów wskazuje, że nowe władze mogą mieć przed sobą naprawdę wiele pracy.

"Najgorszy stan finansów od wielu lat, co może nie być dobrą informacją dla nowego rządu" - napisali analitycy XTB na platformie X.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić