Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Adam Gaafar
|

Praca Polaka chwyta za serce. Jego film stał się hitem w sieci

16
Podziel się

Piotr Łój wykorzystuje wirtualną rzeczywistość (VR), aby przenieść do świata zewnętrznego podopiecznych hospicjów, domów seniora i szpitali. Mężczyzna nagrał niedawno krótkie wideo, w którym opowiedział o tym, co robi. Materiał szybko zyskał dużą popularność na Instagramie.

Praca Polaka chwyta za serce. Jego film stał się hitem w sieci
Polak ma niezwykłą pracę (Instagram)
bETXhUuZ

Na początku nagrania mężczyzna zwrócił się z prośbą do autorów popularnego w polskiej sieci profilu Make Life Harder, aby pomogli mu dotrzeć z jego filmem do szerokiego grona odbiorców. 

Cześć Make Life Harder, słyszałem, że będziecie opowiadać teraz o wirtualnej rzeczywistości, więc chciałem tylko skromnie opowiedzieć o sobie. Od ponad ośmiu lat pracuję z wirtualną rzeczywistością w Polsce i na całym świecie, przenosząc świat zewnętrzny do wszystkich dzieciaków, które nie mogą wyjść – opowiada na początku nagrania Piotr Łój.

Poprzez swoją działalność – jak sam mówi – spełnia marzenia osób przebywających w izolatkach onkologicznych, również seniorów i osób niepełnosprawnych, które "nie mogą być spełnione realnie". Z nagrania dowiadujemy się, że mężczyzna produkuje filmy 360, zaopatruje szpitale i poszczególne osoby w gogle VR, a potem dostarcza im materiały wideo.

bETXhUvb

"Obecnie siedzę na Islandii od roku, tworzę tutaj filmy, wyprawy na wulkan, i wysyłam je na cały świat" – mówi Łój. Od 2,5 roku jego działalność jest wspierana przez internautów. Na stronie Patronite mężczyzna pisze o sobie, że jest założycielem Fundacji Virtual Dream, w której jednoosobowo spełnia marzenia "dziecięcych wojowników chorych na raka oraz leżących w hospicjach".

Podczas tej wieloletniej, samotnej i jednoosobowej wędrówki nawiązałem współpracę z ONZ, gdzie zaproszono mnie dwukrotnie do prowadzenia wykładów oraz szkoleń z innowacji w służbie organizacji humanitarnych – czytamy.
bETXhUvh

Łój konsultował współpracę i działania związane z nowymi technologiami w Międzynarodowym Komitecie Czerwonego Krzyża. Jak pisze, szkolił "profesorów, lekarzy i wolontariuszy w szpitalach na całym świecie", w tym w największej klinice na Środkowym Wschodzie - Sheba Medical Center w Tel Aviv - z którą stale współpracuje od 3 lat.

Ostatni materiał Piotra Łoja dotarł do autorów Make Life Harder, którzy zapewnili go, że ma ich wsparcie. Nagranie, które zamieścił 15 września na Instagramie, zostało dotąd wyświetlone ponad 1,3 mln razy. Komentujący wyrazili wielki podziw dla działalności Piotra, który wykorzystuje nowoczesne technologie, aby nieść pomoc innym ludziom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETXhUvC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
krawaciarz
3 miesiące temu
Pamietam....pamiętam....jak grał żydowskiego partyzanta na białorusi i jak Polacy go gnebili
Ateista🙏
3 miesiące temu
Zwykły człowiek👨 o wielkim sercu. Głębokie ukłony dla ciebie człowieku. Super👍❤
Awatar👽
3 miesiące temu
Wielki szacunek dla tego Pana. Oby inni brali z niego przykład. 😊👍❤
bETXhUvD
ruchamy.top
3 miesiące temu
9801☝️☝️☝️ Piekne i uległe. Czego chciec wiecej ? Link macie powyżej, a tam jak sama nazwa wskazuje.
Rada
3 miesiące temu
Niech się księża uczą!
Hanna.
3 miesiące temu
Takich ludzi brakuje z wielkim sercem ,pasją i oddaniem.Jrstem pełna podziwu pozdrawiam serdecznie.
WujekDav
3 miesiące temu
Niesamowity gość, aż się łza w oku zakręciła. Życzę Ci wszystkiego co najlepsze!
Nick
3 miesiące temu
Człowiek o wielkim sercu. Robi to co tak naprawdę liczy się w życiu. Pomoc drugiemu człowiekowi.
Kasia
3 miesiące temu
Człowiek z sercem i pasja do podzielenia się. Ale też trzeba gdzieś osiąść i założyć rodzinę. Życzę mu dużo zdrowia.
Portugalka
3 miesiące temu
Pracowałam kiedyś jako wolontariuszka w hospicjum dla dzieci i wiem że każda, nawet najmniejsza iskierka, która potrafi rozświetlić oczy pełne bólu,pustki i beznadziei jest bezcenna. Wielki szacun!!!
Iza
3 miesiące temu
Jest Pan wspaniały! Podziwiam Pana za pomysłowość, twórcze myślenie, za piękne, kochające ludzi serce.... Widzę, że jest Pan niestrudzonym optymistą wierzącym w dobroć. ...Miałam ciężki dzień. Po przeczytaniu o Pana działalności zrobiło mi się ciepło na sercu. ...Internet, to nie tylko hejt,to także komunikacja DOBRA z całym potrzebującym Światem... Dziękuję
Gośka
3 miesiące temu
Dobrzy ludzie i dobre wiadomości są bezcenne w tych podłych czasach. Niby nic, ot taki filmik, a ludziom przywraca wolę życia i daje siłę do dalszej walki, albo gdy już jest zbyt pózno chwilę radości, może ostatnią. Dziękuję Panu,za to co Pan robi.
3m kurs
3 miesiące temu
a minister cyfryzacji juz wie gdzie jest ENTER na klawiaturze i wie do czego sluzy.
bETXhUvv
Karol Nawrock...
3 miesiące temu
Wspaniale, ale czy nie można do ludzi bez brody? Taki młody a broda go zdziadzia. Obrzydliwe.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić