Uwaga na oszustów. Wykorzystują McDonald's

23

Na Facebooku pojawiła się reklama bardzo atrakcyjnej promocji z McDonald's, która z pewnością zachęci niejedną osobę. Okazuje się jednak, że to oszustwo, którego celem jest kradzież pieniędzy.

Uwaga na oszustów. Wykorzystują McDonald's
Fałszywy profil McDonald's (Pixabay)

Oszuści czają się wszędzie. Można ich spotkać nawet w internecie, na tak niewinnie wyglądającej stronie, jak profil sieci McDonald's.

Oszuści podszywają się pod McDonald's

Na Facebooku pojawiło się kilka postów napisanych rzekomo przez McDonald's Polska. Zawarto w nich bardzo okazyjną promocję na najpopularniejsze produkty z całego menu.

Nie przegap tego! McDonald's losuje jedno z Twoich ulubionych opakowań za jedyne 9zł. Wybierz swoją ulubioną paczkę i spróbuj szczęścia na stronie promocyjnej McDonald's, klikając przycisk poniżej - czytamy w poście.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: TVP czy TVN? Polacy ocenili stacje telewizyjne

Do postu jest dołączone zdjęcie z kilkoma popularnymi produktami z McDonald's. Z oferty wynika, że za 9 zł można otrzymać zestaw z Big Makiem, zestaw z McPollo, nuggetsy oraz zestaw dla dzieci, czyli Happy Meal.

Na pierwszy rzut oka, wszystko wydaje się prawdziwe. Opis oraz grafik wyglądają, jak zrobione przez profesjonalistów. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się można dostrzec błędy.

Post najprawdopodobniej został sztucznie wygenerowany lub przetłumaczony przez translator. W polskim McDonald's są zestawy, a nie "opakowania". Również McPollo będzie trudne do odnalezienia w naszym menu. To hiszpańska nazwa KurczakBurgera.

Jeśli jednak ktoś nie zorientował się na typ etapie i kliknął link, zobaczył kolejną profesjonalnie zrobioną grafikę. Strona do złudzenia przypomina taką, jaka mogła zostać stworzona przez sieć restauracji. Po odpowiedzeniu na trzy krótkie pytania, na ekranie pojawiają się gratulacje.

Z komunikatu wynika, że weryfikacja przeszła pomyślnie. Aby otrzymać swój zestaw należy zagrać w krótką grę i wybrać odpowiednie produkty. Promocja jest ważna tylko w dniu, w którym kliknęło się link. To ma jeszcze bardziej zachęcić do przejścia do następnego kroku.

Po wygraniu wystarczy już tylko wpisać swoje dane i zapłacić. Forma płatności jest tylko jedna — karta płatnicza. Tu już każdemu powinna zapalić się czerwona lampka. Oszuści tylko czekają na tak ważne dane, które umożliwią im dostęp do konta. W takie linki nie należy klikać.

Oszuści uwiarygodnili swoje posty kilkoma komentarzami wykreowanymi przez boty. Dołączone są do nich zdjęcia rzekomych zestawów.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić