Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Górale odstraszają turystów z Zakopanego? Ludzie narzekają

57

Czego w tym sezonie mogą spodziewać się turyści, którzy będą wypoczywać w polskiej stolicy Tatr? Z pewnością zaporowych cen i problemów z parkingami. Niektórzy mówią wprost - górale robią wszystko, żeby zniechęcić przyjezdnych.

Górale odstraszają turystów z Zakopanego? Ludzie narzekają
Zakopane odstrasza polskich turystów cenami. (Pixabay, Ilustracyjne)

Tatrzańscy przedsiębiorcy kombinują, jak mogą, by uratować sezon. O wrażeniach turystów, którzy odwiedzili Zakopane w tym sezonie letnim, pisze Onet.

Chociaż wiele podhalańskich lokali świeci pustkami, a turyści nie walą na razie do Zakopanego drzwiami i oknami, przedsiębiorcy nie zmienili podejścia do przyjezdnych. Jest drogo, a niekiedy... absurdalnie.

Gofry "na wypasie" kosztują nawet 30 złotych - pisze Onet. Dwa dania obiadowe mogą obciążyć rodzinny budżet kwotą nawet 300 złotych. Niektórzy turyści podkreślają, że zakopiańczycy skupiają się już głównie na świadczeniu usług dla osób spoza Polski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Najprostszy sposób na szukanie trufli. Zobacz, jaki jest skuteczny
Podhalańscy biznesmeni wolą po prostu zarabiać na zagranicznych grupach - mówi Onetowi jedna z turystek.

- Robią wszystko, by odstraszyć turystów — stwierdziła z kolei przyjezdna z Wielkopolski.

Coraz droższe są także parkingi. Tutaj tylko mieszkańcy mogą liczyć na ulgi i stosunkowo niewielkie obciążenie finansowe. Parking TPN Palenicy Białczańskiej kosztuje już ponad 70 złotych!

Jest ruch, ale do tłumów jeszcze brakuje

Zakopane obawia się tegorocznego sezonu ze względu na inflację i zaciskanie pasa u Polaków. Kolejek na ten moment brak, ale ludzi nie brakuje. Pochodzą jednak z Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Węgier czy Słowacji.

Polacy dokonują rezerwacji na ostatnią chwilę, albo przyjeżdżają do Zakopanego w zorganizowanych wycieczkach.

Swobodnie da się przejść szlakiem m.in. do Morskiego Oka. Warto pamiętać, że bilet normalny do TPN to koszt 9 złotych, natomiast ulgowy kosztuje 4 złote. Karnet można nabyć za 45 złotych (ulgowy 22,5 zł). Uprawnia do tygodniowego chodzenia po terenach parku narodowego.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić