aktualizacja 

Największe błędy turystów. Nigdy nie rób tak w Paryżu

37

Paryż to ikoniczne miasto na mapie Europy. Co roku przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że nie jest zbyt bezpieczny. Tiktokerka wytknęła największe błędy turystów, które mogą sprowadzić na nich nieszczęście.

Największe błędy turystów. Nigdy nie rób tak w Paryżu
Louiselhp wytknęła turystom ich największe błędy w Paryżu (TikTok)

Zdarzyło wam się zostać okradzionym podczas urlopu? Jeśli tak, to na pewno jesteście już teraz przezorni i nie dajecie kieszonkowcom okazji do kradzieży. A tych nie brakuje zwłaszcza w Paryżu, gdzie złodzieje tylko czekają, by ukraść naiwnym turystom kosztowności.

Tiktokerka wytknęła największe błędy turystów w Paryżu

Louiselhp - tiktokerka z Francji - opublikowała na swoim profilu wideo, w którym wskazała największe błędy turystów, którzy przyjeżdżają do Paryża. Zachowując się w ten sposób, można łatwo paść ofiarą kradzieży. O jakie konkretnie rzeczy chodzi?

Pierwszy błąd, na jaki zwróciła uwagę tiktokerka, to chowanie telefonu do tylnej kieszeni spodni. Spacerując w ten sposób po ulicach Paryża, można go łatwo stracić. Kolejną rzeczą jest wsiadanie do metra z torbami na zakupy, pełnymi markowych ubrań. Prezentowanie w środkach komunikacji publicznej kosztownych zakupów, może zachęcić do kradzieży. Lepiej nie kusić losu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Widzi Australię po swojemu. "Niektórych szokuje to, co pokazuję"

Te zachowania turystów mogą prowokować do kradzieży lub napaści

Trzecim błędem, który wytknęła turystom tiktokerka, jest uśmiechanie się do nieznajomych w Paryżu. Brzmi dziwnie? Niestety, posłanie zalotnego uśmiechu nieodpowiedniej osobie może przynieść poważne konsekwencje. Możemy być przez taką osobę śledzeni.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Innym skrytykowanym przez nią błędem jest noszenie torebki na ramieniu w zatłoczonym miejscu. Nietrudno o kradzież w takiej sytuacji. Zamiast tego tiktokerka proponuje nosić torebkę przewieszoną przez ramię z przodu.

"Dlatego wizja spokojnego i romantycznego Paryża dawno umarła" - komentują internauci. "Boję się tam jechać"; "Okradną nas jak nic" - piszą czytelnicy. "Ten, kto sobie dobrze radzi w Polsce, bez problemu poradzi sobie w Paryżu zatem" - podsumował ktoś żartobliwie.

Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić