aktualizacja 

Pojechał na wakacje do USA. Dostał rachunek. Nigdy się nie wypłaci

46

Wakacje w pełni, pogoda dopisuje, a Polacy masowo ruszyli na urlopy. Ubezpieczyciele ostrzegają, że wyjeżdżając poza granice trzeba pamiętać o wykupieniu odpowiedniej polisy. Przekonał się o tym jeden z mężczyzn, który za wymarzoną podróż do USA będzie płacił do końca życia. Przeszedł zawał serca i teraz musi zwrócić ogromne pieniądze Amerykanom.

Pojechał na wakacje do USA. Dostał rachunek. Nigdy się nie wypłaci
Jeżeli wybierasz się na zagraniczne wakacje, nigdy nie rezygnuj z ubezpieczenia (Unsplash)

Ubezpieczyciele u progu wakacji i sezonu urlopowego przestrzegają, by wykupić polisę przed wyjazdem za granicę. To pozwoli cieszyć się w pełni wypoczynkiem i zadbać o zdrowie, jeżeli dojdzie do wypadku, sytuacji nagłej lub rozwinie się jakaś choroba. Jak się okazuje, aż połowa Polaków rezygnuje z polisy przed wyjazdem na wakacje.

A to może mieć dla samych zainteresowanych bardzo poważne konsekwencje.

Interia przytacza historię pana Mariusza z Wielkopolski, który kilka lat temu wybrał się na wymarzone wakacje do Stanów Zjednoczonych. Jak się okazuje, podróż do USA będzie wspominał i odczuwał do końca życia. I to niezbyt pozytywnie.

Mężczyzna miał zostać w Stanach dwa tygodnie, ale jego pobyt się przedłużył i zamienił w prawdziwy koszmar.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mamy prognozę na lipiec. "Jest trochę optymizmu"

Na miejscu pan Mariusz przeszedł zawał serca. Miejscowe służby udzieliły mu pomocy medycznej: najpierw zabrała go karetka pogotowia, potem trafił do szpitala, gdzie medycy wdrożyli procedury ratujące życie i zdrowie.

Spędził tydzień na oddziale intensywnej terapii, a potem kilka dni na kardiologii. Gdy zobaczył rachunek, oniemiał.

Jak się okazuje, Amerykanie wycenili przeprowadzone procedury na ponad milion złotych! NFZ zwrócił im środki, które były zapisane w kontrakcie i na polskich warunkach, różnicę pan Mariusz będzie musiał zapłacić sam.

I za wymarzone wakacje będzie płacił do końca swojego życia. W tym względzie przepisy są bezwzględne.

Bez ubezpieczenia zdrowotnego możemy ponieść olbrzymie koszty leczenia nie tylko w przypadku leczenia z powodu poważnego wypadku, ale również w razie przebytej choroby, która wymaga opieki szpitalnej - przypomina Interia.

Lepiej zapłacić za polisę, niż spłacać gigantyczne koszty leczenia do końca życia, prawda?

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Czy NFZ zapłaci nam za leczenie za granicą?

Mało kto o tym, wie, ale nasz NFZ zwróci tylko koszty leczenia, które podlegają refundacji w Polsce. Pozostałe przerzuci na samych zainteresowanych.

Co więcej, Fundusz zapłaci za daną procedurę medyczną taką stawkę, jaka wynosi w Polsce. I znów, różnicę trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni, jeśli nie posiadamy ubezpieczenia.

Ta zasada dotyczy nie tylko wakacji spędzanej poza Unią Europejską, ale też wewnątrz wspólnoty. Dlatego warto ubezpieczać się przed wyjazdem na wakacje i uniknąć ogromnych kosztów.

Raport "Lato 2022" mówi, że tylko 54 procent Polaków miało wykupione ubezpieczenie zdrowotne podczas zagranicznych wojaży. Historia pana Mariusza potwierdza, że to wielkie ryzyko i duży błąd.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić