Polak pojechał do Betlejem. "Jak w więzieniu"

Polski tiktoker wybrał się do Betlejem. Na nagraniu pokazał, jak wygląda przejście graniczne oraz, co można zobaczyć w mieście, które znajduje się w Autonomii Palestyńskiej.

Polak pojechał do Betlejem. "Jak w więzieniu"
Widok na Betlejem (Adobe Stock)

Autor profilu o nazwie "zycienawyjezdzie" publikuje ciekawe oferty, porady oraz relacje z podróży po całym świecie. Tym razem wybrał się do Betlejem i trzeba przyznać, że była to wycieczka pełna skrajnych emocji.

Polak w Betlejem

Lot z Polski do Izraela trwa ok. cztery godziny. Z Jerozolimy do Betlejem najłatwiej dostać się jednym z autokarów, które odjeżdżają z tzw. dworca arabskiego przy bramie Damasceńskiej. Jak wynika z nagrania, Polak za bilet w jedną stronę zapłacił 5,50 szekli, czyli ok. 6,60 zł.

Po wyjściu z autokaru należy przejść przez prowizoryczną granicę. Jak przyznaje autor nagrania, to bardzo emocjonujące przeżycie i smutny widok.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Blaski i cienie życia w Bangkoku. "Łatwo się można zachłysnąć"
Patrząc na ludzi, którzy pewnie przekraczają ją codziennie, to mocno chwytało to za serce - powiedział.

Polak wytłumaczył także, że mur, przez który trzeba przejść, oddziela Arabów (muzułmańskich i chrześcijańskich) od świata Żydów.

Polska jest podzielona? To pikuś z tym oto kawałkiem ziemi - czytamy w opisie do wideo z Betlejem, a na pierwszy slajdzie widzimy napis "miasto otoczone murem jak w więzieniu".

Betlejem - co zobaczyć?

Przypomnijmy, że Betlejem leży w części Palestyny zwanej Zachodnim Brzegiem Jordanu. Turyści mogą tu wjechać i zwiedzać bez problemu. Strefa Gazy jest dla nich zakazana.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

W Betlejem można zobaczyć wiele miejsc ważnych dla chrześcijan, m.in. Bazylikę Narodzenia Pańskiego, w której znajduje się miejsce, gdzie prawdopodobnie urodził się Jezus.

Autor nagrania pokazał także ciekawostkę nie związaną z religią. W Betlejem znajduje się słynny hotel z najgorszym widokiem na świecie, który leży 5 metrów od muru z ogromną dziurą.

Autor: IR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić