aktualizacja 

Popularna kolejka znów dostępna. Ile za przejazd? Jest nowy cennik

23

Po ponad trzytygodniowej przerwie spowodowanej remontem do obsługi turystów wraca niezwykle popularna kolejka linowa na Kasprowy Wierch. Ta forma transportu będzie dostępna dla turystów przez kilka miesięcy.

Popularna kolejka znów dostępna. Ile za przejazd? Jest nowy cennik
Kolejka na Kasprowy wraca do obsługi pasażerów po remoncie. (PKL, Jan Wierzejski)

Kolejka na Kasprowy Wierch to jeden z obowiązkowych punktów wycieczki w Tatry dla wielu turystów. Ten przejazd, trwający niespełna dwadzieścia minut, dostarcza wyjątkowych widoków i zapewnia pogląd na całą panoramę Zakopanego i okolic.

Ostatni raz chętni na to, by wyjechać na Kasprowy Wierch, mogli tego dokonać w majówkę 2024. Krótko po tym (6 maja) kolejka została zamknięta, co jest niejako coroczną tradycją.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kolejka na Kasprowy Wierch. Duma II RP

Kolejka na Kasprowy Wierch powraca. Skorzystamy z niej przez kilka miesięcy

Okres kilku tygodni po długim weekendzie majowym wykorzystywany jest przez mechaników do kompleksowego serwisu i remontu przeprawy. Ten jednak właśnie się zakończył. Tym samym kolejka na Kasprowy Wierch znów jest dostępna od 25 maja aż do końca września.

Amatorzy pięknych widoków, chcący szybko dostać się na Kasprowy, muszą jednak liczyć się ze sporym wydatkiem. Jaki jest nowy cennik? Bilet w jedną stronę w sezonie wakacyjnym to wydatek od 89 do 115 złotych (normalny) lub od 75 do 95 złotych (ulgowy). Nieco więcej zapłacimy za przejazd w dwie strony - 109 do 115 złotych (ulgowy) oraz 109 do 139 złotych (normalny). Warto wspomnieć, że ceny na kolejkę są uzależnione od godziny przejazdu - im bardziej popularna, tym bilet droższy.

Warto wspomnieć, że w obecnym sezonie na turystów zmierzających kolejką na Kasprowy czekać będzie dodatkowa atrakcja. Od najbliższej soboty na Kasprowym Wierchu, w godzinach od 10 do 16, będą oczekiwać przewodnicy. W cenie biletu będą opowiadać o przyrodzie w Tatrach, jak również przedstawią historię powstawania kolejki górskiej.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić