aktualizacja 

Boso stanął na mrowisku ognistych mrówek. Teraz pokazał efekt

3

Cayote Peterson, amerykański przyrodnik i youtuber znany jest z tego, że na własnej skórze bada wpływ jadu niebezpiecznych owadów, a efekty swoich eksperymentów publikuje w sieci. Tym razem mężczyzna wszedł do mrowiska pełnego ognistych mrówek. Efekt eksperymentu poraża.

Boso stanął na mrowisku ognistych mrówek. Teraz pokazał efekt
Przyrodnik wszedł do mrowiska pełnego ognistych mrówek (YouTube, Brave Wilderness)

Cayote Peterson to kontrowersyjny przyrodnik, który na własnym ciele sprawdza siłę ukąszeń niebezpiecznych owadów. Mężczyzna nagrywa swoje eksperymenty i publikuje w sieci, jest też gospodarzem telewizyjnego programu przyrodniczego na kanale Animal Planet.

Tym razem postanowił zmierzyć się z jadem ognistych mrówek. Te rzadko spotykane w Europie owady uznawane są za jeden z najbardziej inwazyjnych gatunków na świecie, a ich ukąszenia mogą powodować poważne reakcje alergiczne i bolą jak poparzenie.

O tym, jak może wyglądać ludzka skóra po kontakcie z około 500 osobnikami tego niebezpiecznego gatunku widzowie mogli przekonać się oglądając jeden z odcinków opublikowanych przez Petersena.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sposoby na mrówki w domu. Zdradzamy, jak pozbyć się owadów

Podczas gdy na filmiku widzimy jak przyrodnik z podwiniętymi nogawkami i bez butów staje na gnieździe pełnym mrówek, te stopniowo wchodzą na jego stopy. Cayote Peterson tłumaczy, że mrówki ogniste to "jedna z najgroźniejszych małych biologicznych min lądowych, jakie istnieją na całej planecie".

Dalsze oglądanie utrudniają krzyki i pochrząkiwania mężczyzny, który ze łzami w oczach przyznaje, że ból, którego właśnie doświadcza, jest porównywalny z tym, jakby właśnie wszedł bosą stopą do kałuży pełnej gorącej lawy.

Mrówki ogniste są niezwykle potężne. Niszczą mi stopy - przyznaje rozbrajająco przyrodnik.

Ale straszliwego efektu działania morderczych owadów nie widać od razu. Stopy lekko puchną, a mężczyzna jest wyraźnie poruszony, jednak najgorsze przychodzi dopiero po czasie.

Kilkanaście godzin później stopy przyrodnika w całości pokryte są czerwonymi bąblami.

Zobacz także: Stung by 500 Fire Ants!
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić