aktualizacja 

To jest hit! Polak ma żonę Japonkę. Nagrał, jak uczy się naszego języka

42

Na instagramowym profilu polsko-japońskich blogerów pojawiło się nagranie, przedstawiające zmagania Japonki z językiem polskim. Aiko próbuje odmienić rzeczownik, co dla obcokrajowców nigdy nie jest łatwą sprawą.

To jest hit! Polak ma żonę Japonkę. Nagrał, jak uczy się naszego języka
Japonka próbuje odmienić rzeczownik w języku polskim (Instagram)

Na wideo zamieszczonym w mediach społecznościowych widać, jak Japonka próbuje uczyć się z podręcznika do języka polskiego. - Nihonjin to Japonka - mówi Aiko, po czym zamyka książkę, dodając - No to dobra - i próbuje odmienić rzeczownik.

Japonka próbuje się uczyć polskiego

Jestem Japonka - mówi bohaterka nagrania, zadowolona z tego, że poznała nowe słówko. W kadrze pojawia się jednak jej partner, Emil, który kręci głową, zaprzeczając poprawnej wymowie tego wyrazu. - Jestem Japonką - poprawia ją.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Dalsza sekwencja wideo zachowana została w podobnym tonie, a Aiko zaczyna się denerwować, że język polski wcale nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Zamiast "jesteśmy Japonkami" mówi "jesteśmy Japonką" czy "Japonkami lubią sushi" zamiast "Japończycy lubią sushi".

Emil nieustannie ją poprawia. "O kurde, przestań" - mówi zniechęcona Japonka pod koniec nagrania i zakrywa głowę książką.

Internauci zachwyceni zmaganiami Japonki

"Emil, nie zmęcz żony"; "Podziwiam wytrwałość"; "Czasami się zastanawiam, jak my sami to ogarniamy wszystko i kto to wymyślił" - czytamy w komentarzach pod wideo zamieszczonym na Instagramie. "Aiko, każdy ci kibicuje! Nawet jak coś pomylisz, to Polak zrozumie!; "Uwielbiam ludzi z poczuciem humoru i dystansem do siebie!" - komentują internauci".

Polsko-japońscy blogerzy mieszkają w Japonii

Aiko i Emil są polsko-japońskim małżeństwem, które mieszka w Tokio. Blogerzy prowadzą kanał na YouTubie, na którym pokazują, jak wygląda codzienne życie w Japonii, gotowanie, czy podróże po kraju. Emil mieszka tam już od 2014 r.

Zobacz także: Ramen - japoński rosół w prostym przepisie
Autor: MSI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić