Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Cichy objaw choroby przenoszonej drogą płciową. Nie bagatelizuj

6
Podziel się

Kiła to choroba weneryczna, której jednym z objawów może być łysienie. Niestety, wielu chorych nie wiąże tego objawu z chorobą, przez co leczenie wdrażane jest często bardzo późno.

Cichy objaw choroby przenoszonej drogą płciową. Nie bagatelizuj
(123RF)
bEUQzWMR

Objawy kiły

Pierwszy symptom kiły to tzw. objaw pierwotny, który pojawia się około 3-4 tygodni od zakażenia. Objawię się w postaci twardego nacieku przekształcającego się w owrzodzenie.

Zmiana jest najczęściej pojedyncza, płaska, owalna lub okrągła, a jej średnica nie przekracza kilku milimetrów. Ma także równe brzegi, lśniące dni i jest ona lekko zgłębiona. Pojawia się na narządach rodnych oraz w ich okolicy. Po ok. 2-4 tygodniach owrzodzenie ustępuje. Nie pozostawia blizn.

bEUQzWMT

W tym momencie rozwoju choroby można również zauważyć powiększenie regionalnych węzłów chłonnych.

Gdy chory nie zauważy objawu pierwotnego, dochodzi do powstania osutki plamistej (rzadziej grudkowej). Zmiana jest jasna lub cielistoróżowa. Gdy ten objaw również zostanie zbagatelizowany, w kile nawrotowej osutka jest bardziej nasilona i przybiera charakter wielopostaciowych zmian. To właśnie na tym etapie choroby najczęściej pojawia się również wypadanie włosów.

bEUQzWMZ

Łysienie kiłowe

Łysienie kiłowe to objaw, który pojawia się o 3-7 proc. chorych. Lekarze ostrzegają, że czasami może ono być pierwszym, ale nie jedynym objawem zakażenia. Liczne badania udowodniły, że łysienie kiłowe dotyczy najczęściej mężczyzn heteroseksualnych - 7 proc., w przypadku kobiet heteroseksualnych – 5 proc., a osób homoseksualnych – 4 proc. To objaw, który możemy zaobserwować po około 8-12 tygodniach od wystąpienia osutki, około 6 miesięcy po zakażeniu.

Wyróżnia się dwie odmiany łysienia kiłowego: ogniskową i rozlaną, chociaż zdarza się też typ mieszany. Typ ogniskowy jest często określany jako "wygląd futra wygryzionego przez mole".

W tym przypadku łysienie dotyczy okolicy skroniowej i potylicznej. Ale przerzedzenie włosów może dotyczyć również rzęs, pach, brwi, brody u mężczyzn, kończyn czy okolic narządów płciowych.
W terapii łysienia kiłowego najważniejsze jest wyleczenie choroby podstawowej, czyli pozbycie się krętków z organizmu.

bEUQzWNa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUQzWNu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
sylwia
8 miesięcy temu
To u mnie takie objawy nie wystąpiły i mam nadzieję, że nie wystąpią. Ale z tymi chorobami wenerycznymi to faktycznie jest ciężka sprawa, bo można niestety bardzo łatwo się tym zarazić a później pojawią się same problemy. Sama miałam wirusa hpv i co prawda skończyło się na małych zmianach jakie wywołał w budowie szyjki macicy, ale i tak bałam się niesamowicie. Ginekolog zalecił mi od razu zakup żelu papilocare i rozpoczęcie nim kuracji. Co oczywiście poczyniłam.
off
9 miesięcy temu
nie wiem co to ma celu, ale bzdury wypisujecie
Anita
9 miesięcy temu
To straszne ile ja znam lysych facetow
bEUQzWNv
Adam
9 miesięcy temu
Efekt "edukacji" seksualnej, a właściwie promocji rozwiązłości. Najlepszym sposobem jest jedna partnerka, najlepiej żona.
Fryzjer
9 miesięcy temu
Kiedyś Budka Borysław też miał takie włosy dopuki ?????
Stiu
9 miesięcy temu
Tak to jest jak sie skacze z jednej dziury do drugiej
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić