Czym są czerwone guzy na skórze? Znany dermatolog zabrał głos

12

Problemy dermatologiczne są często ignorowane. Znany dermatolog wyjaśnił na TikToku, czym są małe czerwone guzy, które pojawiają się na skórze wielu osób.

Czym są czerwone guzy na skórze? Znany dermatolog zabrał głos
Dermatolog zabrał głos. (TikTok)

Dr Shah jest jednym z najbardziej znanych lekarzy na TikToku. Dermatolog często udziela porad swoim obserwującym oraz komentuje schorzenia występujące na innych nagraniach. Jego porady pomogły niejednej osobie, która bała się stanąć twarzą w twarz ze swoim specjalistą. Wszystkie filmy autora zebrały ponad 106 milionów polubień.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Specjalista pochylił się niedawno nad problemem wielu osób. Pokazał zdjęcia różnych ciał, na których skórze występowały małe guzy. Dermatolog wyjaśnił, że jest to rogowacenie mieszkowe, które może przypominać skórkę kurczaka bądź truskawki. Według American Academy of Dermatology stan ten jest całkowicie nieszkodliwy i nie wymaga żadnego leczenia.

Niektórzy mimo wszystko będą chcieli zażegnać rogowacenie mieszkowe. Dermatolog był świadom tego, że schorzenie może zaburzać estetykę skóry. Wszystkim tym osobom polecił użyć sprawdzonych przez niego leków. Jego zdaniem warto zastosować Amlactin, CeraVe SA, Eucerin Urea Repair, CereVe Psoriasis. Dodał jednak, że niedoskonałość może zniknąć wraz z upływem czasu. Jeżeli rogowacenie jest intensywne warto, umówić się na wizytę u najbliższego specjalisty.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Luzowanie obostrzeń? Prof. Anna Piekarska nie pozostawia złudzeń
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić