Katarzyna Krupka
Katarzyna Krupka| 

Działa jak alkohol. To dlatego szybciej się starzejesz

533

Ludzie od wieków próbują zatrzymać czas i opóźnić procesy starzenia się organizmu. I chociaż u każdego z nas procesy te przebiegają w innym tempie, to warto wiedzieć, że nie tylko geny mają na nie ogromny wpływ. Również produkty spożywcze mogą je przyspieszać. Dowiedz się, o jakie chodzi.

Działa jak alkohol. To dlatego szybciej się starzejesz
Czy kawa wpływa korzystnie na skórę? (nako)

Zdrowy i wiecznie młody organizm to marzenie wielu z nas. Niestety starzenie się jest naturalne i nie da się go zatrzymać. Okazuje się jednak, że można je znacząco opóźnić, np. poprzez wyeliminowanie z naszego codziennego jadłospisu produktów, które napędzają procesy starzenia się organizmu. Dzięki temu na dłużej będziemy cieszyć się zdrowym i młodym wyglądem.

Eksperci ds. żywienia zalecają, by uważać na sklepowe wędliny, które są źródłem ogromnych ilości chemicznych dodatków, w tym azotanów i fosforanów. Związki te mogą powodować stany zapalne w ciele, przez co przyspieszają starzenie się komórek naszej skóry. Te same szkodliwe substancje znajdziemy w wysokoprzetworzonej żywności, daniach instant, gotowych wyrobach garmażeryjnych oraz jedzeniu typu fast food.

Zrezygnować należy również z produktów, które w swoim składzie zawierają cukier. To właśnie jego nadmiar niszczy włókna kolagenowe, przez co nasza skóra staje się mniej jędrna, traci gładkość. Staje się wiotka, przesuszona, pozbawiona życia. Unikać należy też smażonych potraw, w szczególności mięsa. Podczas niewłaściwej obróbki termicznej dochodzi do uwolnienia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych – odpowiedzialnych za uszkodzenia DNA.

Szybsze starzenie, a także wzrost ryzyka zachorowania na wiele groźnych nowotworów powoduje alkohol oraz papierosy. Napoje wyskokowe są odpowiedzialne za odwodnienie organizmu, które sprawia, że nasze zmarszczki są bardziej widoczne. Co ciekawe, podobnie działa kawa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić