aktualizacja 

Lekarz tłumaczy: Co się stanie, gdy odstawisz cukier na 2 tygodnie?

36

Słodyczom ciężko się oprzeć. Jednak możemy mieć silne postanowienie, żeby odstawić ciastka, czekoladę, lody etc. Ale cukier nadal jest w pieczywie, płatkach zbożowych czy sokach owocowych. Co będzie, jeśli całkowicie wyeliminujemy go z naszej diety? Lekarz pokazuje długą listę zaskakujących korzyści.

Lekarz tłumaczy: Co się stanie, gdy odstawisz cukier na 2 tygodnie?
Dr Eric Berg na sobie pokazał, jak zmienia się kształt twarzy po odstawieniu cukru (YouTube)

Dr Eric Berg od lat doradza w zakresie żywienia. Na Facebooku obserwuje go ponad milion osób. Specjalista w jednym z ostatnich swoich nagrań pokazał, co dzieje się z naszym ciałem, gdy całkowicie wyeliminujemy z diety cukier.

Po pierwsze: zmienia się kształt twarzy, która robi się smuklejsza. Do tego znika "oponka" z brzucha. Następnie lepiej funkcjonują nasz wzrok, tętnice i nerki.

Nie chodzisz w nocy do łazienki

To może być mocny argument dla tych, którzy każdej nocy po kilka razy muszą zajrzeć do toalety. Mniej cukru to mniej wizyt na siku - zwłaszcza w ciągu noc. A więc mniej przerw podczas snu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ukryta cukrzyca. Uważaj na te objawy

Do tego więcej energii. I to wcale nie jest ironia, bo cukier jest co prawda wysokoenergetycznym pokarmem, ale spożywając go w dużych ilościach doprowadzamy do przemęczenia.

Nie jedząc cukru pozbywamy się też chęci do podjadania między posiłkami. Wyeliminowanie go z naszej diety w praktyce zmniejsza też stany zapalne w naszym organizmie.

Kolejnym punktem, co nikogo nie powinno zaskakiwać, jest utrata wagi. Po pozbyciu się cukru z organizmu nasze ciało przestawia się na spalanie tłuszczy - a to widać po naszej sylwetce. Kolejną korzyścią jest poprawa cery.

Zobacz także: What Happens to Your Body When You Quit Sugar for 14 Days

Ostatnim punktem długiej listy korzyści jest poprawa odporności na insulinę, która pierwsza prowadzi do cukrzycy.

Zmiana nawyków a zmiana diety

Dr Erig Berg jest zwolennikiem diety keto. Jednak dla wielu osób jest ona skrajnie różna od codziennego żywienia. Jeśli więc chcemy całkowicie wyeliminować cukier z naszej diety, ale nie zmieniać jej samej o 180 stopni - musimy poświęcić czas temu, co jemy na co dzień. Sprawdzić pieczywo, nabiał czy soki i wymienić je na posiłki, które nie zawierają w sobie przetworzonych cukrów. Może warto sok zastąpić wodą a od czasu do czasu sięgać po owoce? Tak samo pieczywo możemy zamienić na zdrowsze. To jednak będzie wymagało czasu i samozaparcia.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić