Kamil S. Sikora| 
aktualizacja 

Neurolog zdradził sekret długowieczności. Emerycie, stosuj codziennie!

69

Każdy z nas chciałby w dobrym zdrowiu dożyć sędziwego wieku. Jedną z osób, którym się to udało, jest mający ponad 100 lat amerykański neurolog dr Howard Tucker. Poznaj sekret długowieczności najstarszego lekarza na świecie.

Neurolog zdradził sekret długowieczności. Emerycie, stosuj codziennie!
Dr Howard Tucker to najstarszy lekarz na świecie (Licencjodawca)

Dr Howard Tucker z Cleveland położonego w amerykańskim stanie Ohio w 2021 roku został ogłoszony najstarszym praktykującym lekarzem na świecie przez Guinness World Records. Pomimo tego, że znany neurolog skończył 100 lat i od 75 zajmuje się medycyną, nie zamierza odchodzić na emeryturę.

Jego zdaniem, to właśnie dzięki temu, że wciąż pozostaje aktywny zawodowo, cieszy się długowiecznością. Jak radzi stulatek, w trosce o swoje zdrowie każdy z nas musi przede wszystkim zadbać o to, żeby być szczęśliwym zarówno w wykonywanej przez siebie pracy, jak i w swoim życiu prywatnym.

Przestrzegam: jeśli przejdziesz na emeryturę, powinieneś przynajmniej robić coś hobbystycznie. Codziennie potrzebujesz bodźca dla mózgu – podkreśla dr Tucker.

Pomimo tego, że już od jakiegoś czasu lekarz nie przyjmuje pacjentów, nadal przyucza do wykonywania zawodu osoby mieszkające w St. Vincent Charity Medical Center w Ohio.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sekret długowieczności najstarszego Kanadyjczyka

Jak potwierdzają wyniki badań, które zostały opublikowane w "Harvard Health Publishing", przedłużenie ścieżki zawodowej podczas emerytury wpływa korzystnie na kondycję zdrowotną. Okazuje się, że w tym przypadku nawet jeden rok zmniejsza ryzyko śmierci aż o 11 procent.

Zdaniem ekspertów z organizacji National Institute on Aging sekret długowieczności tkwi również w zdrowym stylu życia. Jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem, nie możemy zapomnieć o regularnej aktywności fizycznej i ćwiczeniu umysłu, które zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia choroby Alzheimera.

Kluczową rolę odgrywa tutaj także rzucenie palenia, odpowiednia dieta i pozytywne spojrzenie w przyszłość. Dr Howard w jednej ze swoich wypowiedzi przyznał, że pomimo swojego słusznego wieku nigdy nie myśli o śmierci i koncentruje się na teraźniejszości.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić