Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil S. Sikora
|

Nietypowy objaw raka kręgosłupa. Od razu idź do lekarza

33
Podziel się:

Nowotwór kręgosłupa może atakować tylko rdzeń kręgowy lub być konsekwencją przerzutów z sąsiadujących organów. Typowym symptomem choroby jest ból pleców. Dowiedz się jakie inne objawy powinny cię zaniepokoić.

Nietypowy objaw raka kręgosłupa. Od razu idź do lekarza
Objawy raka kręgosłupa mogą być nietypowe (Getty Images, Teeradej Srikijvil)

Z badań statystycznych wynika, że rak kręgosłupa rzadko ma postać pierwotną i rozwija się w rdzeniu kręgowym. W większości przypadków jest spowodowany przerzutami z innych narządów.

Najbardziej typowym objawem tego schorzenia jest ból w okolicach pleców, którego przyczyną są zmiany chorobowe zachodzące w obrębie kręgów. Tej dolegliwości mogą towarzyszyć nerwoból i zmiany czucia.

Do mniej charakterystycznych sygnałów świadczących o rozwoju raka kręgosłupa należą: bóle w klatce piersiowej, osłabienie mięśni oraz bóle i zawroty głowy. Guz, który rozwija się w okolicach kręgosłupa, uciska na rdzeń kręgowy i worek oponowy, co nierzadko wywołuje mrowienie, drętwienie i zmianę temperatury skóry.

Wszystkie nowotwory powoli wyniszczają organizm i często obawiają się utratą apetytu, przewlekłym zmęczeniem i bólem, który z czasem utrudnia wykonywanie najprostszych czynności.

Dolegliwości bólowe kręgosłupa związane z rozwojem nowotworu zazwyczaj nasilają się nad ranem i podczas zmiany pozycji ciała ze stojącej na leżącą. Objawy są bardziej uciążliwe, gdy chory jest w ruchu i stają się mniej dokuczliwe kiedy odpoczywa.

Żadnych z wyżej wymienionych dolegliwości nie wolno lekceważyć i należy pamiętać, że im szybsze rozpoznanie choroby, tym większa szansa na powrót do zdrowia. W diagnostyce raka kręgosłupa wykonuje się badanie RTG, które pozwala wykryć patologiczne zmiany zachodzące w organizmie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
Anna
1 tyg. temu
Jaki rąk? To nowy wariant covida!!! Jak napisał jeden z komentujących,leć do banku po kredyt jak chcesz żyć i się leczyć!!!
jot
miesiąc temu
Takie dolegliwości to ma połowa zdrowych po 50.
mietek
miesiąc temu
W poniedziałek podchodzę do okienka rejestracji w specjalistycznej przychodni. Pani rejestratorka pyta do jakiego specjalisty, ja odpowiadam, że proszę do lekarza ostatniego kontaktu - to proszę o skierowanie do onkologa!!!
👏👏👏👏👏👏
miesiąc temu
Ratownik medyczny bardziej pomoże niż lekarz
Roco
miesiąc temu
Wczoraj umawiałem się na wizytę do laryngologa.Miła pani z rejestracji poinformowała mnie że jeśli w skierowaniu napisane jest pilne,to na 20 czerwca, jeśli nie,to wizyta dopiero w drugiej połowie października.Nie chce nawet myśleć jakie są terminy do onkologów i kardiologów...
Chory
miesiąc temu
Idź do lekarza . Jakiego się pytam do onkologa ?,gdzie na wizytę czekasz długo . Potem badania , potem czekasz na wynik,a potem znowu na wizytę i tak miesiące lecą a rak jeśli jest się rozwija.
Olo
miesiąc temu
w połowie marca t. r. silny ból na mostku i tył pleców szukamy pomocy i tak na fundusz pierwsze badanie 1506 drugie miejsce maj nastepne koniec kwietnia prywatnie w tym samym dniu ni tak to wgląda pozdrawiam .
Miss ulicy le...
miesiąc temu
Wystarczy jeść leki z reklam i będziesz zdrów.
Hohoho
miesiąc temu
Po co do lekarza?zostawić kasę?nie warto!
zura
miesiąc temu
Na USG czekam 8 miesięcy. To jest chore.
takjest
miesiąc temu
lekarze własny personel nie nadążają leczyć a co dopiero pana Kowalskiego.
Marta
miesiąc temu
Po znajomości, prywatnie .Nie ma sprawy.Gorzej jak będziesz miał iść do szpitala.Zaczynaja się schody.Chyba że jesteś znany.Robol to robol.
weew
miesiąc temu
Do lekarza ? Do grabarza.
covid
miesiąc temu
Po 12 latach chodzenia po lekarzach dopiero teraz odpowiednia Pani Doktor neurolog podjęła właściwe kroki i zostałam objęta leczeniem. 10 lat nic nie robienia spowodowały poważne skutki.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić