Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Katarzyna Krupka
Katarzyna Krupka
|

Przez kilkadziesiąt lat nie daje objawów. Potem wątroby nie da się już uratować

9
Podziel się:

Zakażenie wirusem HCV prowadzi do wirusowego zapalenia wątroby typu C. Z badań statystycznych wynika, że zakażenie tym niebezpiecznym wirusem dotyczy ponad 170 milionów osób na całym świecie. W Polsce - aż 730 tys. mieszkańców. Dowiedz się, jakie objawy mogą świadczyć o obecności HCV w organizmie.

Przez kilkadziesiąt lat nie daje objawów. Potem wątroby nie da się już uratować
Zakażenie HCV powoduje ból stawów (krisanapong detraphiphat)

Zakażenie wirusem HCV może być spowodowane dotykaniem zainfekowanej krwi, ale także używaniem tej samej maszynki do golenia, ręcznika lub cążek do paznokci, co osoba zakażona. Zarazić się można również w szpitalu, podczas oddawania krwi do badania, przyjmowania zastrzyków lub zabiegu chirurgicznego. Przyczyną obecności wirusa we krwi może być także wykonywanie tatuaży, piercingu czy manicure w nieodpowiednich warunkach.

Wirus HCV przyczynia się do rozwoju stanu zapalnego wątroby i tym samym prowadzi do stopniowego wyniszczania tego narządu. Zakażenie HCV wywołuje wirusowe zapalenie wątroby typu C, którego najczęstszym powikłaniem jest marskość wątroby. Nieleczone WZW typu C zwiększa również ryzyko nowotworu tego narządu.

Zarażenie wirusem na początku może w ogóle nie dawać o sobie znać lub powodować nietypowe objawy, które łatwo pomylić z innymi schorzeniami. U około 30 proc. chorych nie pojawiają się żadne symptomy, co może trwać nawet kilkadziesiąt lat.

Do nietypowych objawów zakażenia się HCV możemy zaliczyć: przewlekłe zmęczenie, coraz większe problemy z koncentracją, uczucie niepokoju, bolące mięśnie i stawy, brak apetytu oraz swędzenie skóry. Bardziej charakterystyczne objawy problemów z wątrobą wywołanych przez wirus HCV, to m.in. ciemniejszy kolor moczu, bóle brzucha, wymioty, nudności, gorączka, zażółcenie skóry i białek oczu oraz powiększenie wątroby i śledziony.

Pamiętajmy, że nawet z pozoru niegroźne dolegliwości, mogą świadczyć o zakażeniu HCV i rozwoju poważnej choroby. Im wcześniej zapalnie wątroby zostanie zdiagnozowane, tym większe szanse na skuteczne leczenie i powrót do zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Symir
2 tyg. temu
Niestety nauka o medycynie i lekach , szprychach chorobach a także terapiach i operacjach na nie stosowanych jest zakłamana i koziołkiem matołkiem jest ten który myśli że są tak zwane choroby autoimmunologiczne , nieuleczalne czy PR,ewlekle !!! na świecie jest na przykład znanych ale bardzo dobrze ukrywanych przed społeczeństwem ponad 400 substancji które leczą każdy możliwy nowotwór czy to złośliwy , zaawansowany czy jakikolwiek !!! tak dla ciekawości powiem że żadne nowotwory nie mogą się rozwijać a gdy już są na pewno znikną gdy człowiek ma dobrze dotleniona krew i właściwe PH organizmu ,komórki nowotworowe zaliczamy do beztlenowców i tak jak człowiek pod wodą bez aparatu do oddychania nie może przeżyć tak żaden znany nam nowotwór nie może się rozwijać i żyć w organizmie człowieka którego krew jest dobrze natleniona i ma właściwe PH to znaczy nie ma zakwaszonego organizmu a najlepiej dotlenić i uporać się z nowotworem to przejść na dietę wegetariańska , najlepiej surowa z jak największą ilością roślin zielonych bo te bardzo dobrze dotleniają krew , a taka dietę należy stosować od swych do sześciu tygodni to zależy w jakim stadium jest choroba , to bardzo prosta terapia ale ukrywana jak tylko się da bo po pierwsze jest nie droga bardzo skuteczna i ogólnodostępna no a jak wiadomo koncernom farmaceutycznym toksyczno chemicznym nie chodzi przecież żeby ludzi wyleczyć a leczyć ich na jak największą liczbę chorób jak największą ilością leków które nie likwidują żadnej choroby a wręcz przeciwnie bo taka farmakologiczna trująco, toksyczna wyniszczającą terapia lękowa jest najbardziej dochodowa a te mafię farmaceutyczne jak wiadomo tylko to co stworzone przez człowieka sztucznie mogą opatentować i zapierdoli jak by ktoś nie wiedział to nie stu czy dwustu procentowa marzę ale kilku a nawet kilkudziesięcio tysięczno procentowa marże !!! tym potworom z mafię farmaceutycznych wcale nie zależy ani na życiu ani tym bardziej na zdrowiu ludzi im zależy na rozprzestrzenianiu się jak największej liczby chorób na jak największym obszarze u jak największej ilości potencjalnych pacjentów którzy są ich źródłem zysku tak niewyobrażalnego że gdy taki koncern farmaceutyczny za jakiś zabójczy tak zwany lek dostanie karę zapłaty odszkodowania w wysokości kilku miliardów dolarów to się śmieje bo na tej truciźnie od jakiej doznały zgonów , chorób , i kalectwa klienci , pacjenci zarobili kilka razy tyle ile wyniosły ich odszkodowania i kary !
16DPD
2 tyg. temu
Dekalog
jankiel
miesiąc temu
tez mialem iBiC marskosc ,raka i przeszczep jakos zyje 1,5 roku juz
asstti
miesiąc temu
jak watroba dla mnie Biotad plus to number1
No tak
2 miesiące temu
Niestety, najwiecej zakażeń pochodzi od służby zdrowia. Rutyna i wynoszenie rękawic ( nie tylko) z placówek. Np.na jednej sali leży osoba z sepsą i inna karmiona pozaustrojowo obsługiwane jedna podrugiej bez zmiany właśnie rękawic. A najlepszym przykładem są asystentki stomatologa. W tych samych rekawiczkach odbiera telefon, zamyka okno, włącza klimatyzację, poprawia włosy, wychodzi (po coś)do innego pomieszczenia, gabinetu) dotykając kilka klamek i później pomaga p.doktor przytrzymywać"sączek"lub przygotować jakąś masę itp.itd. A człowiek z wypełnioną buzią może pomrukiwać, bo myślą że wtażliwy na ból. Znam z autopsji i nie spodobało się zwrócenie uwagi np.jak upadło wiertełko(na podłogę), a pani zrobiła psikpsik zamiast zmienić na sterylne. To samo dotyczy gronkowca i wielu innych patogenów. Przez nudną rutynę i lenistwo sama służba zdrowia jest patologiczna. Oczywiście są wyjątki - niestety coraz rzadsze.
60+
2 miesiące temu
miałem to draństwo bo jakies 25 lat temu zakazili mnie w szpitalu, przez 20 lat nie dawało objawów a potem żylaki szyjne mi popękały i krew mnie zalała, Jak z tego wylazlem. ano wielkie szczęscie miałem bo wzieli mnie na królika doswiadczalnego przetestowac nowe lekarstwo, cholernie drogie ale skuteczne bo wirusa zniszczyło, zdrowia jednak juz nie mam i tak sobie wegetuję( a i nie dajcie se wmówić ze to pijacka choroba)
2121krystyna
2 miesiące temu
Najwięcej zakażeń łapiemy w placówkach służby zdrowia ostatnio byłam świadkiem jak pielegnirka w jednych rękawiczkach obleciała 32 osoby robiąc zastrzyki pobierając krew i zakładała cewniki właściwie poco jej były te rękawiczki ja i tak roznosiła bakterie chyba tylko siebie zabezpieczała ,a plepps to po wyjściu z placówki niech sobie radzi bo lekarz też musi żyć wakacje kosztują a za wizytę jakoś musi skasować i trzeba napędzać pacjentów
Egon22
2 miesiące temu
większość przypadków zakażeń w Polsce i krajach sąsiednich jest wskutek kontaktów seksualnych, o czym nie napisano, a szkoda, bo przez rozsądne zachowanie wielu zakażeń można uniknąć. Co gorsza szczepienie jest przeciw WZW-B.Nie ma szczepionki przeciw wirusowi C. W placówkach służby zdrowia zakażenia są dość rzadko wskutek pieczołowicie stosowanych procedur. Większość zakażonych nie potrafi lub nie chce wskazać źródła zakażenia.Sprawa jest więc poważna, a podjęty temat b.słuszny
Reee
6 miesięcy temu
Covid
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić