Niszczy komórki rakowe. Kobiety powinny pić codziennie

166

Światowej sławy doktor Kristi Funk, której pacjentką była Angelina Jolie, uważa, że nasza codzienna dieta może zwiększać lub zmniejszać ryzyko zachorowania na raka piersi. Po jakie produkty zdaniem wybitnej ekspertki powinniśmy sięgać każdego dnia?

Koktajl z tych owoców działa antynowotworowo.
Koktajl z tych owoców działa antynowotworowo. (Getty Images)

Dieta w profilaktyce raka piersi

Dr Kristi Funk, pod opieką której Angelina Jolie przeszła zapobiegawczą podwójną mastektomię, stworzyła listę produktów spożywczych, które zmniejszają ryzyko rozwoju raka piersi.

Znalazły się na niej warzywa kapustne, takie jak kalafior, brokuły, kapusta czy brukselka. To cenne źródło glukozynolanów, których cechą charakterystyczną jest silne działanie przeciwnowotworowe. Do tego warzywa kapustne zmniejszają stany zapalne w organizmie i hamują metabolizm komórek rakowych.

Dr Kristi Funk zaleca również, by w naszej diecie znalazły się borówki, jagody, maliny, truskawki i jeżyny, czyli owoce bogate w antyoksydanty, unicestwiające działanie wolnych rodników. Dodatkowo owoce te poprawiają zdolność zdrowych komórek do niszczenia tych nowotworowych. Warto codziennie pić koktajl z owoców jagodowych.

Lekarka poleca też dodawanie do potraw kurkumy. Ta przyprawa, dzięki zawartości kurkuminy, także słynie ze swoich antynowotworowych właściwości. Co ciekawe, na liście dr Funk znajdują się grzyby. Badania przeprowadzone na podstawie analizy jadłospisu mieszkanek Chin potwierdziły, że już 10 gramów grzybów dziennie potrafi zmniejszyć ryzyko rozwoju raka piersi.

Zapominać nie wolno też o orzechach włoskich. Ekspertka podkreśla, że to doskonałe źródło fitosteroli, które pozytywnie wpływa na gospodarkę hormonalną zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
Lekarka Angeliny Jolie zachwala również spożywanie produktów bogatych w kwas elagowy o działaniu przeciwutleniającym. Znajdziemy go w granacie, malinach, żurawinie oraz truskawkach.

Ostatnim produktem na liście jest zielona herbata. To w niej znajdziemy silne antyoksydanty. Napój ten ceniony jest na całym świecie właśnie ze względu na właściwości przeciwnowotworowe. Badania na mieszkankach Japonii wykazały, że kobiety, które piły jedną filiżankę zielonej herbaty dziennie miały niższe stężenie estrogenu w moczu, co wiązało się jednocześnie ze zmniejszonym ryzykiem rozwoju nowotworu piersi.

Skorzystacie z porad dr Funk?

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić