Objaw pojawił się na plecach i udach. Okazało się, że to rak jelita grubego

0

Na ciele kobiety pojawiła się nietypowa wysypka, z którą zmagała się przez kilka miesięcy. Gdy w końcu postanowiła skonsultować ją z lekarzem, diagnoza zwaliła ją z nóg. To był rak jelita grubego.

Wysypka może być objawem nowotworu
Wysypka może być objawem nowotworu

Nowotwory nie zawsze dają charakterystyczne objawy. Część z nich przez wiele lat może rozwijać się po cichu lub wysyłać znaki ostrzegawcze, które łatwo zbagatelizować lub pomylić z inną chorobą. Nawet sami lekarze często mają problem z postawieniem odpowiedniej diagnozy. Dlatego nie powinniśmy bagatelizować żadnych symptomów, które teoretycznie na pierwszy rzut oka wydają nam się niegroźne.

Przekonała się o tym 74-letnia kobieta Kansas, która przez ostatni rok walczyła z nietypową wysypką na plecach, udach, pośladkach i pod pachami. Zanim jednak postanowiła skorzystać z porady specjalisty, przez rok leczyła ją domowymi sposobami. Nic jednak nie pomagało, a spiralne wykwity skórne nie znikały. Gdy wybrała się do dermatologa, ten przepisał preparaty przeciwhistaminowe, ale i to nie przyniosło pożądanych efektów.

Co więcej, z każdym dniem plamy były coraz większe. Oprócz wysypki pojawiły się też inne objawy, takie jak bóle brzucha, wymioty i biegunka. Lekarze nie wiedzieli, co dolega kobiecie, ale w związku z dolegliwościami ze strony układy pokarmowego, zlecili kolonoskopię. Po badaniu okazało się, że nietypowe symptomy miały związek z rakiem odbytu. Pacjentka natychmiast została poddana leczeniu, przeszła radioterapię oraz chemioterapię. Na chwilę obecną nowotwór jest w remisji.

Wysypka na ciele to jeden z mniej znanych objawów nowotworu. Dlatego bardzo często jest lekceważona przez chorych i lekarzy. Najczęściej pojawia się w przebiegu raka płuc, jelit, przełyku, wątroby oraz piersi. Chociaż występuje rzadko, to jest bardzo charakterystyczna. To złuszczający się rumień, który układa się w kręgi, przypominające słoje drewna. Szybko rozprzestrzenia się po całym ciele, ale nie atakuje twarzy, stóp oraz dłoni.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić