Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
aktualizacja

Objawy raka żołądka. Są bardzo nietypowe

4
Podziel się:

Rak żołądka daje nietypowe objawy, więc łatwo go pomylić z innymi schorzeniami układu pokarmowego. Dowiedz się jakie dolegliwości mogą świadczyć o rozwoju tej podstępnej i bardzo niebezpiecznej choroby.

Objawy raka żołądka. Są bardzo nietypowe

Ze względu na mało charakterystyczne objawy, na początkowym etapie rozwoju nowotwór żołądka często jest mylony z takimi dolegliwościami jak choroba wrzodowa żołądka, refluks żołądka czy zapalnie błony śluzowej żołądka. Na początku choroba może w ogóle nie dawać o sobie znać. Pacjenci dotknięci tym nowotworem nierzadko skarżą się na bóle w nadbrzuszu uczucie dyskomfortu w brzuchu, uczucie pełności, zgagę i odbijanie.

Chorobę łatwiej zdiagnozować w późniejszej fazie rozwoju, gdy pojawiają się bardziej charakterystyczne objawy. Jednym z nich jest znaczny spadek masy ciała, który nie jest związany ze zmianą diety lub zażywaniem leków. Inne symptomy to: przewlekłe zmęczenie i uczucie słabości, brak apetytu, wymioty i ciągły ból brzucha. Osoby z nowotworem żołądka chętniej sięgają po potrawy i przetwory mięsne niż po inne produkty.

Do innych typowych objawów można zaliczyć krwawienie w żołądku, czego efektem są czarne i smoliste stolce oraz częste wymiotowanie krwią. W późniejszym etapie mogą pojawić się symptomy zapalenia otrzewnej i perforacja żołądka. Jeżeli dojdzie do przerzutów do innych części ciała, wówczas chory może skarżyć się na duszności, niedotlenienie, żółtaczkę czy bóle kości.

Pamiętajmy, że im wcześniej nowotwór żołądka zostanie zdiagnozowany, tym większe szanse na wyleczenie. Dlatego nie wolno lekceważyć żadnego z wyżej wymienionych objawów i w przypadku ich wystąpienia, należy niezwłocznie udać się do specjalisty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Molly 3
1 tyg. temu
Członek rodziny czekał rok na kolonoskopie. Po badaniu żył tylko 3 miesiące . Tak się leczy w Polsce
Molly 3
1 tyg. temu
Niezwłocznie się udać do lekarza a na kolonoskopie i tak się czeka rok
Aaa
2 tyg. temu
Moj mąż choruje na raka żołądka , obecnie jest w trakcie chemioterapii , pierwsze co pewnego dnia mnie zaniepokoiło to spadek masy ciała - zaledwie w ciągu 1,5 tygodnia był około 5 kg szczuplejszy. Czujność nas zawiodła i pomyśleliśmy, ze to przez upały, pół roku później diagnoza rak żołądka. Kolejnym objawem było mniejszy apetyt, wstręt do jedzenia pomimo odczuwania głodu , odruchy wymiotne przy myciu zębów itp..
kiedyś
2 tyg. temu
mój znajomy jakieś 15 lat temu miał raka żołądka. Lekarz powiedział, że to prawdopodobnie od paczkowanych wędlin które często spożywał. Podczas leczenia wycięto mu połowę żołądka i żyje do dzisiaj. Widocznie wcześnie wykryto i podjęto leczenie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić