Pierwszym objawem jest ból stawów. Groźna choroba wyniszcza całe ciało

219

Na ból stawów skarży się bardzo wiele osób. Powodem tej dolegliwości może być nadmierny wysiłek fizyczny, uraz mechaniczny, ale także poważna choroba, więc tego symptomu nie należy bagatelizować. Przeczytaj z jakimi schorzeniami może być związany ból stawów.

Ból stawów może ostrzegać o chorobie
Ból stawów może ostrzegać o chorobie (Getty Images)

Ból stawów jako objaw choroby. Nie ignoruj

Bólu stawów nie można ignorować, ponieważ może być zwiastunem poważniejszego schorzenia. Ten symptom bardzo często wiąże się z przeziębieniem lub grypą. Na szczęście po wyleczeniu infekcji, bóle stawów zazwyczaj ustępują.

Przyczyną bólu w stawach może być również dna moczowa. Dzieje się tak, ponieważ w okolicach stawów odkładają się kryształki, tzw. moczany. Podczas tej choroby możemy odczuwać ból jednego lub kilku stawów. W tym przypadku boleć może nas stopa, ręka, bark lub kolano.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) to choroba autoimmunologiczna, która objawia się bólem i zwyrodnieniem stawów. To schorzenie atakuje zazwyczaj drobne stawy znajdujące się w rękach oraz nadgarstkach i może powodować zniekształcenie tych części ciała.

Ból stawów towarzyszy również chorobie zwyrodnieniowej stawów. Pojawia się on w momencie, gdy zaczynamy wykonywać ruch. Podobnie jak w przypadku dny moczowej, ból dotyka jednego, a czasem kilka stawów. W zaawansowanym stadium zwyrodnienie może prowadzić do kalectwa.

Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów atakuje głównie osoby przed 16. rokiem życia. Charakterystycznym objawami tej choroby jest ból, obrzęk oraz problemy z chodzeniem. Ten stan zapalny rozwija się zazwyczaj w kilku stawach. Podjęcie odpowiednich kroków przez specjalistów jest wstanie go wyleczyć.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić