Katarzyna Krupka
Katarzyna Krupka| 

Pojawia się na nogach. Objaw problemów z tarczycą, nerkami i zakrzepicy

6

Nie od dzisiaj wiadomo, że regularne sięganie po tłuste i kaloryczne potrawy powoduje tycie. Inną przyczyną przyrostu tkanki tłuszczowej jest również zatrzymywanie wody w organizmie. Dowiedz się, co może powodować tę dolegliwość.

Pojawia się na nogach. Objaw problemów z tarczycą, nerkami i zakrzepicy
Opuchlizna na nogach może być objawem problemów z tarczycą

Najczęstszą przyczyną zatrzymywania się wody jest jej niedobór w organizmie. Jeżeli na co dzień spożywamy za mało wody, wówczas ten płyn przy każdej okazji zaczyna się gromadzić w naszym ciele. Przez to proces oczyszczania organizmu z toksycznych substancji nie przebiega prawidłowo, a nerki nie wydalają wody razem z moczem, tylko ją zatrzymują i transportują do krwiobiegu.

Obecność zbyt dużej ilości wody może być również spowodowane spożywaniem nadmiaru produktów o dużej zawartości soli.

Nadmiar wody nierzadko występuje u kobiet, które spodziewają się dziecka. Jest to spowodowane zmianami hormonalnymi i zmianą elastyczności naczyń krwionośnych. Ich znaczne rozszerzenie prowadzi do wzrostu ilości krwi w organizmie.

Zatrzymanie wody w organizmie ma związek także ze zbliżająca się miesiączką. Waga kobiet przed menstruacją zawsze wskazuje więcej kilogramów i zazwyczaj po pierwszych dniach okresu wraca do normy.

Nadmiar wody w organizmie może dotyczyć też osób cierpiących na zakrzepicę żylną. W tym przypadku wzrasta masa ciała, a na dolnych i górnych kończynach pojawia się obrzęk. Tym symptomom niekiedy towarzyszy zmęczenie, złe samopoczucie i bóle głowy. Z kolei duszności pojawiające się u osób z nadmiarem wody, mogą świadczyć o niewydolności serca.

Chore nerki także powodują zatrzymanie się wody w organizmie. Pacjenci z tego rodzaju problemami zdrowotnymi u pacjentów może pojawić się wodobrzusze i opuchlizna na twarzy. Obrzęk na rękach, łydkach i twarzy to również jeden z objawów zaburzonej pracy tarczycy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić