Pojawia się nocą. Ostrzega, że chłoniak zaatakował nasz organizm

179

Istnieją objawy nowotworów, które często lekceważymy. Chrypka, biegunka lub przewlekłe zaparcia mogą być zwykłymi przejściowymi dolegliwościami. Jeśli jednak powracają należy na wszelki wypadek udać się do lekarza.

Nocne poty mogą ostrzegać o raku
Nocne poty mogą ostrzegać o raku (Getty Images)

Objawy nowotworów, które bagatelizujesz

Jednym z objawów rozwoju nowotworu płuc może być uporczywy kaszel, który dokucza nam przez dłuższy czas. Jeżeli towarzyszy temu guzek w okolicach tchawicy, to należy udać się do specjalisty, żeby zlecił zrobienie zdjęcia rentgenowskiego.

Brak apetytu i uczucie sytości zazwyczaj nie są powodem do paniki. Jednak połączone ze spadkiem masy ciała, mogą oznaczać raka jajnika.

Jeżeli w stolcu pojawia się świeża krew lub jest on ciemnobrunatny, a na dodatek skarżymy się na zaparcia, wzdęcia i biegunki, to powinniśmy wykonać rektoskopie. To specjalistyczne badanie pozwoli postawić diagnozę pod kątem raka jelita grubego.

Wyczuwalny guz na szyi może być symptomem powiększonych węzłów chłonnych. Warto jednak obserwować tego typu guzy, ponieważ mogą one oznaczać zmiany w układzie limfatycznym i rozwój nowotworu.

Jeśli często dokuczają nam bóle głowy i poczucie senności, to może być to sygnał ostrzegający nas przed rakiem mózgu. Poza tymi symptomami mogą pojawić się również problemy ze wzrokiem i równowagą oraz zesztywnienie karku.

Zaczerwienienie i obrzęk twarzy to także objawy, których nie możemy ignorować, ponieważ mogą oznaczać raka płuc. Tego rodzaju symptomy mogą być spowodowane guzkami na płucach, które blokują naczynia krwionośne i dopływ krwi do twarzy i okolic mózgu.

Wygląd naszych dłoni może nam bardzo dużo powiedzieć o kondycji zdrowotnej naszego organizmu. Jeśli na naszych paznokciach zauważymy zmiany o czarnej lub brązowej barwie, to istnieje prawdopodobieństwo nowotworu skóry. Natomiast białe zmiany mogą oznaczać raka wątroby.

Ból pleców to dolegliwość, która dotyka wiele osób i często jest bagatelizowana. Jeżeli boleści występują w prawym podżebrzu, to możliwe że mamy do czynienia z nowotworem wątroby.

Takie symptomy jak gorączka i nocne poty, a przy okazji bóle w okolicach jamy brzusznej lub w klatce piersiowej mogą być oznaką chłoniaka nieziarniczego, czyli raka układu chłonnego.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić