Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Porównali warianty Delta i Omikron. Wyniki zaskakują

27
Podziel się:

W Kanadzie przeprowadzono badania, w ramach których pokuszono się o porównanie wariantów koronawirusa Omikron i Delta. "Staraliśmy się zestawić hospitalizacje i zgony osób zakażonych Omikronem z przypadkami Delty" - piszą autorzy eksploracji.

Porównali warianty Delta i Omikron. Wyniki zaskakują
Omikron (Getty Images, David Talukdar)

"Obecnie jest oczywiste, że Omikron szybko wypiera Deltę" - spostrzegają Ana Cecillia Ulloa, Sarah Buchan, Nick Daneman oraz Kevin Antoine Brown. Grupa kanadyjskich naukowców postanowiła porównać Omikron z Deltą.

Pod uwagę wzięte zostały hospitalizacje i zgony zakażonych. Uwzględniono 11 622 przypadki wariantu Omikron, a także 14 181 przypadków Delty.

Omikron mniej groźny niż Delta?

Odnotowano 59 hospitalizacji (0,51 proc.) i 3 zgony (0,03 proc.) wśród zakażonych Omikronem, a także 221 (1,6 proc.) hospitalizacji i 17 (0,12 proc.) zgonów spośród osób zainfekowanych wariantem Delta.

Ryzyko hospitalizacji lub zgonu było o 65 proc. mniejsze wśród zakażonych Omikronem w porównaniu z zainfekowanymi Deltą - podkreślają autorzy raportu, który opublikowano na medrxiv.org.

Podkreślono też, że "ryzyko przyjęcia na oddział intensywnej terapii lub zgonu w tym miejscu było o 83 proc. niższe w przypadku Omikronu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Westlife
5 miesięcy temu
Jakie to zaskakujące naprawdę, reklamy obejrzałem więc ok
Pytanie
5 miesięcy temu
65 razy mniejsze ryzyko zgonu po omikronie, a po szczepionce tylko 60 razy. Nowa mutacja lepsza od szczepionki?
tesa
5 miesięcy temu
Doktor jeden mowil, nawet nie wiedza i nie maja tego virusa, wiec jak moga miec jego odmiane?Ludzie juz zmadrzeli, nie trzeba pisac glupot.
pytania
5 miesięcy temu
I to bedzie dowod iz szczepinki dzialaja. A przy okazji prawda to iz WHO zlecilo whutan badania nad uzyciem koronawirusow jako nosnika terapii. I ze geny HIV, oficjalnie juz w Omikronie sa obecne w coronie od 2 lat? Czyli corona to nieudany eksperyment z szczepionka na HIV? Lata temu byly juz prowadzone takie badania w Australii. Wyniki utajniono, a prace natychmiast przerwano. Szczeponka byla obiecujaca 20-25% skutecznosci ale u jakiejs sladowej ilosci osob dawal skutki uboczne o ktrych wciaz sie milczy. Jak wiadomo osoba z zaawansowanym AIDS moze umrzec od zwyklego przeziebienia. Zwykle przeziebienie wywoluja czesto koronawirusy. Przypadek? Czy to prawda ze efektem dlugofalowym corony bedzie epidemia HIV??? Stad takie chaotyczne dzialania: wprowadzanie szczepionek bez testow, paszporty, przymus szczepien? WHO odpowiedzialne za pandemie, teraz tuszuje swoja odpowiedzialnosc? Czy to zbieg okolicznosci iz malezyjki samolot zestrzelony nad ukraina mial 300 osob napokladzie w tym ponad 100 fachowcow od hiv co lecieli na konferencje w australii??? w tym najlesi fachowcy na siecie? Zaraz po ich smierci ogloszono iz prace nad lekiem nad HIV cofnely sie o 15-25 lat??? Przypadek????
wir
5 miesięcy temu
Putin przyjdzie to zrobi porządek
Marek
5 miesięcy temu
Nie ma żadnego omikronu
W Polsce...
5 miesięcy temu
główną przyczyną zgonów na SARS-cov 2, jest wirus towarzyszący - PiS dzielon. W zgonach na 1000 mieszkańców, jesteśmy w światowej czołówce.
Blokers
5 miesięcy temu
U nas w Polsce wciąż groźnie, bo pojawił się nowy wirus o wymownej nazwie niedzielon. Atakuje szczególnie w tygodniu, a w dni wolne od pracy nie sieje takiego spustoszenia jak delta i omikron oraz nie zwiększa ilości zgonów. Niestety jest odporny na wiedzę medyczną.
Lesiost
5 miesięcy temu
Wirus kolejne mutacje a dlaczego nikt nie ściga sprawców tej broni biologicznej?
Nikt
5 miesięcy temu
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
dfdd
5 miesięcy temu
Dobra wiadomość. Trzymajmy kciuki, żeby jakiś kolejny, bardziej zjadliwy wariant nie wyparł omikronu.
wybawiciel
5 miesięcy temu
To jest koniec , tej choroby . ale miną lata , zanim wyleczymy , skutki zaniedbań i głupoty , z nią związanej
smutne
5 miesięcy temu
DR Konstanty Szułdrzyński słuchałem wypowiedzi to skandal co mówił powodzenia i dużo dużo zdrowia doktorku bo ciebie pandemia nie dotyczy
dasf
5 miesięcy temu
nie ma szans, masoneria za dużo zainwestowała w plandemie by odpuścić. Zapomnijcie o mrzonkach, do 2025 plandemia, a potem III wojna bo z chaosu musi być porządek i fałszywy wybawca który zakończy wojnę i da nowy system w zamian za znamie bestii na prawą rękę lub czoło. Mamusie oszukasz, tatusia oszukasz ale biblii nie oszukach...co zostało przepowiedziane się wypełni, bezgotówkowy system jest nieunikniony, a to było przepowiedziane 2 tysiące lat temu przez zwykłych gości którzy widzieli coś co dało im odwagę by oddać za to swoje życie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić