Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil S. Sikora
|
aktualizacja

Raka trzustki i jelit widać na skórze. Tego nie lekceważ

10
Podziel się:

Choroba nowotworowa może przez dłuższy czas nie dawać o sobie znać lub wysyłać mniej, lub bardziej charakterystyczne sygnały. Do symptomów raka możemy zaliczyć zmiany skórne, które wcale nie muszą świadczyć o rozwoju czerniaka. Na jakie objawy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Raka trzustki i jelit widać na skórze. Tego nie lekceważ
Niektóre nowotwory dają objawy widoczne na skórze (Licencjodawca, megaflopp)

Na podstawie zmian skórnych można rozpoznać wiele niebezpiecznych schorzeń. Dotyczy to nie tylko raka skóry, ale również komórek nowotworowych rozwijających się wewnątrz naszego organizmu. Uporczywe swędzenie skóry, które dokucza nam przez długi czas, jest jednym z symptomów chłoniaka nieziarniczego, guza mózgu lub białaczki. W tym przypadku świąd pojawia się na całym ciele lub tylko na jednym jego obszarze. Swędzenie w okolicach moszny to jeden z objawów raka prostaty. Z kolei bolesne nadżerki i pęcherze na dziąsłach, języku, wargach, narządach płciowych i spojówkach mogą oznaczać rozwój mięsaka czy chłoniaka nieziarniczego.

U pacjentów z rakiem płuc, piersi, jelita i przełyku można zauważyć rumień, który z wyglądu przypomina pień drzewa. U osoby chorej na nowotwór płuc i żołądka mogą pojawić się również pogłębione linie papilarne. O rozwoju komórek nowotworowych w żołądku świadczą również plamy o brunatnym zabarwieniu pojawiające się pod pachami, pod kolanami lub na zgięciach łokci.

Kolejną niepokojącą dolegliwością jest zaczerwienienie i obrzęk twarzy w okolicach narządu wzroku. Jeżeli ten objaw nie ustępuje samoistnie, wówczas może oznaczać rozwój raka płuc, gardła, nosa lub sutka. Jeżeli w obrębie żyły zauważymy zaczerwienioną i twardą skórę, której towarzyszy ból, powinniśmy jak najszybciej udać się do specjalisty. Ta dolegliwość może być objawem nowotworu piersi, płuc i trzustki.

U chorych na raka jelita, trzustki, płuca, trzustki, pęcherza moczowego czy białaczkę mogą pojawić się długie i jasne włoski na ciele, które osiągają długość nawet do 5 cm. Tego rodzaju zmiany chorobowe na początku pojawiają się na twarzy i w uszach, a potem na pozostałych obszarach naszego ciała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nieoczywiste objawy raka trzustki, które ignorujemy

Żadnego z wyżej wymienionych objawów nie należy lekceważyć i jeśli się pojawi, należy go niezwłocznie skonsultować z lekarzem. Szybkie rozpoznanie choroby i wdrożenie odpowiedniego leczenia - znacznie zwiększa szanse na powrót do zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Kawa z rana
2 miesiące temu
Rumień który wygląda jak pień drzewa? Niby jak ??
Redaktorze!
2 miesiące temu
"Kolejną niepokojącą dolegliwością jest zaczerwienienie i obrzęk twarzy w okolicach narządu wzroku", pisze redaktor Sikora. Kamilu, nie prościej i krócej byłoby napisać, że wokół OCZU lub blisko OCZU, lub koło OCZU? Cały "narząd wzroku" jest mocno rozbudowany wewnętrznie, sięga w głąb czaszki, tam chyba nic się nie czerwieni, a nawet jeśli, to i tak nie widać.
Babka
2 miesiące temu
Może oznaczać!Świąd skóry może też oznaczać alergię różnego pochodzenia,wysoką bilirubinę,a swędzenie moszny zwykłą fizjologiczną chcicę,dlatego nie wyrabianie u ludzi objawów nerwicy.
Maja
3 miesiące temu
Lekarze mają "to gdzieś". Diagnostyka w Polsce leży całkowicie na łopatkach. Może zdarzają się ośrodki i lekarze dokładnie badający pacjentów i analizujący badania ale to rzadkość.Odbieramy NP. RTG klatki piersiowej z opisem "beż zmian" a tam już od ponad roku rozwija się rąk. Czy to jest normalne i moralne? Do lekarzy specjalistów bardzo trudno się dostać. Jak już nawet jesteśmy zarejestrowani w poradni np.kardiologicznej to wizyty są wyznaczane raz w roku. Stąd tyle zawałów i zgonów z nimi związanych. To są kpiny z nas pacjentów. Podniesienie składki nic nie zmieniło, jest jeszcze gorzej. Pieniądze nie "idą za pacjentem". SOR-y to już zupełna pomyłka. Dam przykład: lekarz wystawia skierowanie do szpitala dla chorego w podeszłym wieku, gdyż w warunkach ambulatoryjnych nie może zdiagnozować dokuczliwego bólu. Pacjenta zabiera karetka wiezie na SOR. A tam mimo skierowania, ie jest zakwalifikowany na oddział szpitalny, tylko NP. po upływie doby, każą zabierać do domu, nic nie robiąc. Czy to jest normalne? Czy ktoś zrobi z tym porządek? Abyśmy nie umierali w domach po odesłaniu z SOR?
Kloss
3 miesiące temu
Od prawie roku mam dziwne punktowe swędzenie jednego łokcia. Nie tyle skóry co od wewnątrz. Jak mówię lekarzom żeby to jakoś zbadać to kazdy zwala na uczulenie, chociaż zmian na skórze nie ma. I co mam zrobić? Dzień i noc się drapię i tyle. Lekarz ma pacjenta w d... Zresztą jak widzę jak się zachowują studenci AM to nie dziwne że nie umieją potem leczyć.
Gość
3 miesiące temu
Mam kilka z tych objawów. Zgłaszam lekarzom na wizycie. Lekceważą. Potem będą się bronić, że zbyt słabo się starałam, a oni są tylko ludźmi. Oni nie leczą, a tylko zaliczają pacjentów.
1111
3 miesiące temu
Czy lekarze o tym wiedzą?
Robert
3 miesiące temu
A jak mnie mały swędzi, czego to może być objaw?
Jurek
3 miesiące temu
Straszenie ludzi żeby tylko uzyskać kliknięcia Pfuj jak te redaktorzyny się nie wstydzą
aaa
3 miesiące temu
Dobrze by bylo gdyby ktos pokazal jak to wyglada na zdjeciach, a nie tylko opisywal.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić