Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|

Skończyłeś 40 lat? Lekarze nie mają dobrych wieści

25
Podziel się:

Po 40. roku życia, w naszym organizmie zachodzi wiele zmian. Mogą się wówczas uaktywnić różne procesy chorobotwórcze. Dowiedz się na rozwój jakich chorób, jesteś bardziej narażony po czterdziestce.

Po 40 r.ż. wzrasta ryzyko wielu chorób
Po 40 r.ż. wzrasta ryzyko wielu chorób

Zdrowie po 40-tce. Na jakie choroby jest narażony twój organizm?

Po ukończeniu 40. roku życia na naszym ciele pojawia się coraz więcej zmarszczek i siwych włosów. Poza tym oczy szybciej się męczą i wzrok zaczyna się pogarszać. W tym wieku wzrasta prawdopodobieństwo pojawienia się jaskry i zaćmy. Z kolei osoby od lat borykające się z cukrzycą są bardziej narażone na powikłanie, jakim jest retinopatia. To zaburzenie widzenia spowodowane jest uszkodzeniem naczyń krwionośnych w siatkówce oka.

Lekarze przyznają, że osoby po 40-stce częściej skarżą się na problemy zdrowotne związane z układem krążenia, takie jak nadciśnienie, niewydolność serca czy niedokrwienna choroba serca.

Wraz z upływem lat zbyt wysokie stężenie złego cholesterolu LDL we krwi staje się bardziej niebezpieczne. Wówczas ryzyko miażdżycy naczyń wieńcowych i miażdżycy kończyn dolnych staje się większe. Pamiętajmy, że odkładanie się blaszek miażdżycowych w tętnicach może w rezultacie doprowadzić do udaru mózgu i zawału serca. Dlatego szczególnie po 40-stce warto regularnie wykonywać badania krwi i dbać o odpowiedni poziom cholesterolu w organizmie.

Po 40-stce nasz organizm jest bardziej narażony na rozwój komórek nowotworowych. Im jesteśmy starsi, tym większe ryzyko rozwoju raka jelita grubego, prostaty, płuc, piersi i skóry.

Po 40. roku życia metabolizm zwalnia, co jest m.in. związane z hormonami produkowanymi przez tarczycę. Jeśli ten organ wytwarza ich za mało, wówczas może dojść do niedoczynności tarczycy.

Im więcej mamy lat, tym łatwiej przybieramy na wadze, co jest spowodowane tym, że maleje tempo przemiany materii. W przypadku kobiet wzrost masy ciała nierzadko jest związana z menopauzą i zmianami hormonalnymi.

Należy pamiętać, że nie tylko od wieku uzależniona jest nasza kondycja zdrowotna. W dużej mierze na stan zdrowia wpływa nasz stylu życia. Niezależnie od tego ile mamy lat powinniśmy nie zapominać o regularnej aktywności fizycznej, trzymać odpowiednią dietę, ograniczyć lub całkiem odstawić alkoholu, papierosy oraz wysokoprzetworzoną i tłustą żywność.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
49 lat
11 miesięcy temu
Zapierdol za ojcem naszym który jest w portfelu niszczy zdrowie. Praca po trzebanascie godzin. Nic wiecej.Sport, pasje i luz są ratunkiem. Dystans i ochrona siebie przed niewolnictwem pana boga pieniądza.
Ula
12 miesięcy temu
Lepiej więcej leczyć i dbać o pacjenta a nie o farmację żeby więcej zarobiła na lekach które są bardzo drogie i nie do końca wypisywane tak jak trzeba a skutki uboczne wychodzą po 40 a dbac o siebie trzeba cały czas takie pisanie jaka choroba i jakie skutki to działanie na psychikę ludzka i to jest zastraszanie i wyciąganie kasy z kieszeni itd
Rola
12 miesięcy temu
A jakie macie wieści dla zaszczypawkowanych? Tylko nie te bzdury powtarzane jak mantra każdego dnia.
A.s
12 miesięcy temu
Wcześniej porada telefoniczną A teraz wirtualna😂😂😂znane objawy chorobowe z innych działań medycznych...
20 latka
12 miesięcy temu
Każdy wiek zasługuje na rutynowe badania , nie ma się czego wstydzić. Lepiej zapobiegać niż obudzić się z ręką w nocniku. Zdrowia wszystkim!
Ewa
12 miesięcy temu
Ale to mi nowość.Wiadomo,że z wiekiem zmienia się nasz metabolizm co nie oznacza że musimy czuć się gorzej.Mam 63 lata A hasam jak kozica. WIERZCIE LEKARZOM TO DALEKO ZAJDXIECIE.Kazdy z nas zna swój organizm,wie co i jak.A te konowaly to zamiast leczyć to wpedzaja nas w depresję.
gośmarian
12 miesięcy temu
Zdrowia życzę tym którzy wierzą lekarzom 😁
Poldek
12 miesięcy temu
Ja mam 40 lat i czuje się jak młody bóg, mam 20 letnia kochankę
yyy
12 miesięcy temu
ostatnio naukowcy obalili "zwalnianie metabolizmu". podobno nie ma czegoś takiego
Heee
12 miesięcy temu
Jak jest kasa to i malo stresu, luz a co za tym idzie lepsze zdrowie...
Victoria Blue...
12 miesięcy temu
Cenzura działa.Dlaczego są usuwane moje pozytywne komentarze?
Victoria Blue...
12 miesięcy temu
Życie zaczyna się po 40-ce.
Kora
12 miesięcy temu
Ja mam 42 lata, trochę chorób ale nie siedzę i nie płaczę tylko korzystam z życia.Imprezy i sex koniecznie.Zdrowia wdzystkim życzę i dystansu do życia:)
Victoria Blue...
12 miesięcy temu
Nie zapominajcie też o zdrowym odżywianiu się.Bowiem tak wyglądamy jak jemy.Uroda i wygląd zawsze.Ale przede wszystkim zdrowie psychiczne i fizyczne.To wszystko jest ze sobą ściśle powiązane.Optymiści żyją dłużej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić