o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KGG
|

Szkodzi jak papieros. Krótka droga do miażdżycy czy raka

263
Podziel się

Nie tylko palenie papierosów i picie alkoholu zwiększa ryzyko rozwoju komórek nowotworowych w naszym ciele. Oto rakotwórcze produkty spożywcze, które raz na zawsze należy wyeliminować z jadłospisu.

Żywność w puszkach jest rakotwórcza
Żywność w puszkach jest rakotwórcza
bELdMIOd

Rakotwórcze produkty spożywcze

Produkty dietetyczne

Żywność oraz napoje typu light uchodzą powszechnie za zdrowsze i mniej tuczące. Okazuje się, że w wielu tego rodzaju produktach znajdują się sztuczne słodziki, takie jak aspartam, sukraloza lub sacharyna. Stała obecność tych substancji słodzących podnosi ryzyko rozwoju chorób nowotworowych.

bELdMIOf

Popcorn z mikrofalówki

Jedzenie prażonej kukurydzy jest szkodliwe dla zdrowia. Nie tylko z powodu dużej zawartość soli i tłuszczu w tej popularnej przekąsce, ale także ze względu na jej opakowanie wykonanego ze szkodliwego dla organizmu tworzywa. Obecny w nim kwas perfluorooktanowy używa się do wytwarzania powłok odpornych na przywieranie. Z badań laboratoryjnych wynika, że substancja ta poddana wysokiej temperaturze przyczynia się do rozwoju raka, ale też osłabia serce i może prowadzić do miażdżycy.

Jedzenie z puszki

bELdMIOl

Produkty konserwowe takie jak pomidory, fasola, kukurydza czy groszek w puszce wykazują właściwości kancerogenne. Wewnątrz puszek znajduje się toksyczny bisfenol A, który jest wchłaniany do warzyw i owoców, a co za tym idzie również do naszego organizmu. Bisfenol A to rakotwórcza substancja, która powoduje takie szkody w organizmie, jak palenie papierosów.

Chipsy

Uwielbiany szczególnie przez najmłodszych konsumentów – chipsy, spożywane w nadmiernych ilościach prowadzą do nadwagi, otyłości i wysokiego stężenia złego cholesterolu LDL w organizmie. Poza tym w chipsach znajduje się akrylamid, który jest wytwarzany podczas ich produkcji. Jest to substancja rakotwórcza znajdująca się także w papierosach. Zbyt częste sięganie po słoną i tłustą chrupiącą przegryzkę podnosi ryzyko nowotworu żołądka i raka piersi u kobiet.

bELdMIOm

Cukier

Nadmiar cukru, który jest obecny praktycznie we wszystkich produktach spożywczych, sprzyja rozwojowi komórek rakowych. Znajdziemy go nie tylko w słodyczach, ale także w sosach, zupach w proszku konserwach czy napojach.

Mięso

bELdMIOn

Stała obecność hamburgerów, krwistych steków czy szaszłyków znacznie zwiększa ryzyko nowotworów. Potwierdziły to wyniki badań zespołu naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii w Davis pod kierownictwem prof. Valtera Longo. American Dietetic Association zaleca ograniczenie jedzenie baraniny i wieprzowiny do jednej porcji w ciągu tygodnia. Dotyczy to również parówek, kiełbasy i wędlin zawierających m.in. szkodliwy azotan i azotyn sodu. Te substancje podnoszą ryzyko rozwoju nowotwory w jelicie grubym.

bELdMIOG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(263)
grzegorz
1 tyg. temu
Co za brednie.Najlepiej nic nie jeść.Mam 80 lat i jem to co właśnie wymienili i nawet łupieżu nigdy nie miałem.Ale nie wpadajcie w panikę polskojęzyczny rząd robi wszystko dla Waszego dobra żebyście jak najmniej jedli
niepokorna
1 tyg. temu
Czym odżywia się autor tego artykułu ? Pije wodę prosto ze źródła i zagryza liśćmi z drzew (nie pryskane) .bo wszystko inne jest szkodliwe.
dario
1 tyg. temu
a czy jest cos zdrowego w tych czasach ?
bELdMIOH
lekarz
1 tyg. temu
dlaczego nie zabronią produkowania takich trucizn ? widać jak się truje ludzi na świecie tymi świństwami i napojami
zonk
1 tyg. temu
spokojnie, niedlugo premier i dojna zmiana zadbaja o to zebysmy zap..lali za miske ryzu, ten jest bardzo zdrowy.
dziadek
1 tyg. temu
.....no i jaka alternatywa?! ..... umrzeć zdrowy? ....... dla mnie bez sensu, będę żył, jadł i spał po swojemu.....
wax
1 tyg. temu
alr głupoty jak slon z traba
Kaczor nie sz...
1 tyg. temu
TVPiS na przeczyszczenie, a portret Jara przed koronoskopią
myciol
1 tyg. temu
Dzisiaj same bzdety na tym portalu.....
Emerytura 67
1 tyg. temu
Największy szkodnik to PO na czele z Tusekiem...
olo
1 tyg. temu
Sąsiad jadł całe życie dokładnie to co zaleca stuknięta pani euro Rozporek i w zeszłym tygodniu zmarł na raka trzustki i żołądka...
Zbieg zZoppot
1 tyg. temu
Od jutra nic nie jem ! Tylko woda i zakąska !
lulu
1 tyg. temu
UE wszystko zniszczy - w Szwecji zanim weszła do UE, wszystkie produkty spożywcze były zdrowe - wejście do UE spowodowało dopuszczenie do sprzedaży strasznych śmieci z całej Europy, ba, z całego świata. I po co im to było?
bELdMIOz
ździś
1 tyg. temu
Chciałbym umrzeć nie na raka.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić