DM| 
aktualizacja 

Tak oczyścisz zatoki. Skończą się problemy z oddychaniem przez nos

10

Każdy, kto kiedykolwiek cierpiał z powodu chorych zatok, wie, jak bardzo ta dolegliwość potrafi utrudnić codzienne funkcjonowanie. Na szczęście istnieje kilka skutecznych sposobów na złagodzenie objawów takich jak ból głowy, katar, czy problemy z oddychaniem przez nos. Oto produkty, które pomogą oczyścić twoje zatoki.

Chore zatoki potrafią utrudnić życie
Chore zatoki potrafią utrudnić życie (Pixabay)

Jedną z przyczyn problemów z zatokami może być zbyt długie przebywanie w pomieszczeniu z włączoną klimatyzacją. Długotrwałe wdychanie suchego powietrza z klimatyzacji prowadzi do wysuszenia dróg oddechowych. Wówczas śluzówka jest bardziej podatna na infekcje bakteryjne i wirusowe, czego efektem nierzadko jest stan zapalny zatok i związane z nim uciążliwe dolegliwości bólowe.

Żeby poradzić sobie z tym problemem, można użyć nawilżacza powietrza lub soli fizjologicznej w sprayu, która działa na podobnej zasadzie. Różnica jest taka, że spray do nosa można wszędzie zabrać ze sobą i użyć praktycznie w każdej sytuacji.

Przy zapaleniu zatok sprawdza się również ciepły kompres, który na 45 min umieszczamy na czole. Żeby przygotować taki okład, należy kilka garści gruboziarnistej soli podgrzać na patelni i następnie zawinąć w ścierkę.

Niektórzy, żeby pozbyć się objawów chorych zatok, sięgają po inhalator. Dzięki temu urządzeniu za pomocą wyciągu z eukaliptusa, rozmarynu czy mięty pieprzowej skutecznie udrożnimy drogi oddechowe.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest użycie naczynia o nazwie neti pot, którym przepłuczemy chore zatoki. Do tego specjalnego garnuszka wlewamy mieszankę wody o temperaturze naszego ciała z solą morską. Żeby zaaplikować sobie leczniczy roztwór, musimy przechylić głowę na bok i wlać go do dziurki, która znajduje się najdalej od podłogi. Wówczas woda wyleje się drugą dziurką. Po zabiegu delikatnie wydmuchujemy nos i w międzyczasie przechylamy głowę na boki.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić