Tania broń na raka jelit. Nie żałuj sobie

122

Eksperci od lat powtarzają, że odpowiednia dieta to doskonała profilaktyka przeciwnowotworowa. Poznaj warzywa i owoce, które chociaż kosztują grosze, to są najskuteczniejsze w walce z rakiem jelita.

Czosnek chroni przed rakiem jelit
Czosnek chroni przed rakiem jelit

Jedz te owoce i warzywa. Dzięki nim zmniejszysz ryzyko rata jelita grubego

Czosnek

Czosnek to naturalny antybiotyk, który nie tylko skutecznie zwalcza różnego rodzaju, infekcje, ale także obniża ryzyko rozwoju komórek rakowych. To dzięki zawartości przeciwutleniaczy takich jak siarka, glutation i cysteina. Te związki hamują rozwój guzów w jelitach i przeciwdziałają pojawianiu się nowych. W czosnku obecna jest również allicyna, która ma silne właściwości przeciwwirusowe, antynowotworowe i antyoksydacyjne. Wszystko to sprawia, że warto regularnie sięgać po czosnek.

Jabłka

W jabłkach znajdziemy sporo cennej witaminy C i błonnika pokarmowego oraz flawonoidy, które są naturalnymi antyoksydantami. Wszystkie te elementy zapobiegają chorobom nowotworowym w tym raka jelita grubego. Antynowotworowe właściwości jabłek potwierdzają wyniki badań naukowców Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Warzywa kapustne

Warzywa kapustne, do których można zaliczyć m.in. brukselkę, kapustę i brokuły, zawierają sulforafan. Eksperci z Medical Research Council w Wielkiej Brytanii udowodnili w swoich badaniach, że substancja ta obniża ryzyko rozwoju nowotworu okrężnicy. W warzywach kapustnych znajdziemy także glukozynolaty zawierające siarkę. Są to organiczne związki chemiczne, które w organizmie człowieka przekształcają się w olejki gorczyczne, a te z kolei chronią nas przed zachorowaniem na raka odbytu i okrężnicy.

Marchewka

Marchewka to bogate źródło beta-karotenu. Jest skuteczną bronią w walce z wolnymi rodnikami, obniża stężenie złego cholesterolu LDL we krwi oraz zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju nowotworów. W korzeniu marchewki znajdziemy także sporo witaminy B6 mającej potencjał antynowotworowy.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić