Tania jak barszcz. Naturalnie obniża cholesterol i trójglicerydy

5

Lekarze i dietetycy na całym świecie polecają ziołolecznictwo jako silną broń w walce z cukrzycą. Oto lista roślin, które pomagają obniżyć zbyt wysokie stężenie cukru we krwi i zwiększają wrażliwość na insulinę.

Morwa biała to roślina cenna dla diabetyków.
Morwa biała to roślina cenna dla diabetyków. (Getty Images/iStockphoto)

Bilva czyli klejowiec jadalny pomaga wyregulować poziom cukru w naszym organizmie. Poza tym ta pochodząca z Indii roślina zapobiega biegunkom, dlatego warto pić regularnie napar z jej suszonych liści.

Jamun zwany również czapetką kuminową od dziesięcioleci świetnie sprawdza się jako naturalny lek na cukrzycę. Roślina rośnie w Azji, Australii i Afryce, ale można się w nią zaopatrzyć w stacjonarnych lub internetowych sklepach zielarskich.

Morwa biała to roślina, której liście mają w sobie składniki obniżające poziom cukru we krwi. Wywar z tych liści to popularny w Korei i Japonii środek dla diabetyków. Herbatę z morwy możemy kupić w każdej aptece. Morwa pomaga nie tylko na wysoki cukier, ale również reguluje poziom cholesterolu i trójglicerydów.

Gurmar ogranicza nasz apetyt na słodycze, a także regeneruje komórki produkujące insulinę. To hinduskie zioło nie tylko pomaga utrzymać odpowiedni poziom cukru we krwi, ale również dba o prawidłową ilość cholesterolu i trójglicerydów w naszym organizmie. Ekstrakt z gurmaru jest dostępny w postaci kapsułek w aptekach i sklepach zielarskich.

Neem to również roślina, po którą powinny sięgnąć osoby borykające się z cukrzycą. Miodla indyjska podnosi wrażliwość receptorów insuliny i niszczy toksyny gromadzące się na skórze, dlatego watro wypróbować suplementy z jej dodatkiem.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić