Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ABA
|

Terapeuta ma niezwykłą metodę. Pozwala klientom, aby go bili

5
Podziel się:

Hasan Rıza Günay - terapeuta zajmujący się problemami ze stresem, pozwala, aby klienci go bili. Podczas 15-minutowej sesji każdy może uderzyć Hasana w wybrane części ciała. Metoda jest bardzo skuteczna.

Terapeuta ma niezwykłą metodę. Pozwala klientom, aby go bili
Podczas sesji można bić terapeutę. (Getty Images)

Hasan Rız Günay ze Stambułu w Turcji jest licencjonowanym "trenerem stresu". Od 2012 roku prowadzi nietypową terapię, do której zainspirował go film "Şark Bülbülü", w którym główny bohater pozwala się bić za opłatą.

Terapia krzykiem i biciem

Na początku swojej działalności oferowałem terapię "żywego worka treningowego", do której następnie włączyłem metodę, polegającą na obniżaniu poziomu stresu za pomocą krzyku - powiedział w rozmowie z turecką agencją prasową.

Osoby, które się do niego zgłaszają cierpią na różne schorzenia: depresję, ataki paniki czy choroby neurologiczne. Podczas 15-minutowej sesji mogą uderzać Hasana w wybrane części ciała. Używają do tego rąk lub przedmiotów takich jak: balony z wodą, owoce czy jajka.

Zdarza się, że udaję polityka, aktora lub inną osobę, której klient nie znosi. Zakładam wtedy na twarz zdjęcie danej osoby, żeby jeszcze bardziej pobudzić i wprowadzić w odpowiedni nastrój klienta lub klientkę - dodał terapeuta.

Z bicia nie skorzysta każdy. Terapeuta dokonuje bardzo dokładnej selekcji osób, które się do niego zgłaszają. Podkreśla, że podczas sesji musi czuć się komfortowo i bezpiecznie. Najczęściej zgłaszają się do niego kobiety.

Zobacz także: Znany tanatopraktyk zdradza kulisy swojej pracy. "Najtrudniejsze było pierwsze zamówienie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Pytanie:
3 miesiące temu
Kto ma większy problem z główką - pacjenci czy "terapeuta".
ile
3 miesiące temu
Bicie na stres jest dobre A szczególnie bicie konia
Ola
3 miesiące temu
Co za głupota. Ten ma chyba jakiś fetysz na bicie. Ostatnio zauwazylam ze wielu ludziom odbija. Czyżby po szczepionkach?
Zbok
3 miesiące temu
Szkoda,że w Polsce nie ma takich terapeutów.toc to lepsze niż trenowanie boksu.2 luty w gębę i człowiek się lepiej czuje
Nik
3 miesiące temu
Zacznie się od bicia, skończy na gorszym. Co z niego za terapeuta skoro nie potrafi uleczyć problemów gniewu tylko je wzbudza jeszcze bardziej.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić