Wczesny objaw. Może oznaczać, że jesteś zakażony Omikronem

78

U coraz większej liczby chorych na COVID-19 do zarażenia dochodzi z udziałem wariantu Omikron. W związku z sytuacją lekarze apelują do przyszłych pacjentów, aby bacznie zwracali uwagę na potencjalne objawy. Szczególnie jeden powinien zapalić czerwoną lampkę.

Wczesny objaw. Może oznaczać, że jesteś zakażony Omikronem
Coraz więcej chorych na COVID-19 jest zarażonych wariantem Omikron (Getty Images, POPROTSKIY ALEXEY)

Odkrycie dotyczące charakterystycznego objawu zarażenia wariantem Omikron nagłośnił doktor Jorge Moreno. Pracujący w jednej z przychodni w stanie Connecticut i zarazem będący asystentem profesora medycyny w Yale School of Medicine lekarz zauważył, że jego pacjenci zarażeni wariantem Omikron zaczęli masowo zgłaszać ten sam problem.

Koronawirus – wariant Omikron. To najbardziej charakterystyczny objaw

Jak wyjaśnia dr Jorge Moreno, pacjenci, u których zarażenia doszło na przestrzeni ostatnich tygodni, skarżyli się na drapanie w gardle. Było ono do tego stopnia uciążliwe, że wywoływało ból w trakcie połykania.

Dr Moreno zauważył, ze drapanie w gardle pojawiało się u pacjentów, zanim następowały pozostałe objawy COVID-19. Lekarz postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami z opinią publiczną, jednocześnie podkreślając, że chorzy nie doświadczają lekkiego dyskomfortu, lecz silny ból.

To bardzo charakterystyczny objaw. To nie jest lekkie łaskotanie w gardle. Jeśli się zgłaszają, mówią, że ich gardło jest obolałe – zaznaczył dr Jorge Moreno w rozmowie z portalem Insider.
Zobacz także: Zobacz też: Niemcy walczą z wariantem Omikron. Nowe obostrzenia i zasada 2G+

Jak podaje Insider, analogiczne spostrzeżenia mają lekarze z Norwegii, Afryki Południowej czy Wielkiej Brytanii. Dr Moreno dodatkowo wskazał, że ostre drapanie w gardle często poprzedza takie dolegliwości jak zatkany nos, suchy kaszel oraz ból mięśni.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić