Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAM
|

Wystarczy, że zbliża się burza. Niebezpieczne objawy od razu się nasilają

2
Podziel się:

Upał, przesilenie wiosenne czy gwałtowne zmiany pogody znacznie wpływają na zdrowie i samopoczucie niektórych osób. Są ludzie, dla których burze naprawdę potrafią być utrapieniem. Sprawdźmy, jakie dolegliwości mogą się nasilać z powodu burzowej aury.

Burza może nasilać objawy niektórych chorób
Burza może nasilać objawy niektórych chorób (Getty Images)

Spora grupa ludzi podczas burzy skarży się na bóle głowy. Naukowcy z Uniwersytetu w Cincinnati udowodnili, że pioruny mogą powodować migrenę. Wyniki badań wykazały, że co trzecią osobę boli głowa z powodu wyładowań atmosferycznych. Dotyczy to szczególnie kobiet.

Burze nie sprzyjają również alergikom. Krople deszczu spadające w szybkim tempie mogą zwiększać ilość pyłków w powietrzu. Poza tym wilgotne powietrze wspomaga wchłanianie do płuc alergenów wziewnych i substancji zanieczyszczonych.

Astma to choroba o podłożu psychosomatycznym, a jej objawy mogą nasilać się w sytuacjach stresowych. Na organizm astmatyka wpływa również upał, wilgoć, nagłe zmiany pogodowe lub wahania ciśnienia atmosferycznego. Wówczas mogą wystąpić duszności, skurcze oskrzeli i intensywne ataki astmatyczne, które są w stanie doprowadzić nawet do zgonu.

Burza jest zjawiskiem atmosferycznym, które generuje fale elektromagnetyczne, co może wpływać na kondycję serca i układu krążenia. Osoby chore na serce podczas burzy niekiedy skarżą się na migotanie przedsionków czy arytmię. Burza zwiększa również ryzyko udaru mózgu lub zawału serca.

Jeżeli poczujemy nagłe zmęczenie, spadek ciśnienia, ból głowy, mięśni lub stawów, być może są to objawy sygnalizujące nadciągającą burzę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Obserwator
rok temu
Jak żyję takie bzdury tylko w o2. Deszcz oczyszcza powietrze z kurzu, pyłków anie zwiększa ich ilość w powietrzu
Mama
rok temu
⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣No i wszystko się wylało.. Ciekawe dlaczego jeszcze o tym nie napisaliście. Napiszecie pewnie jak będzie już za póżno i nie bedzie można nic zrobic.. Jak ktoś jeszcze nie wie o co chodzi można sobie wpisac w internet Kawanelicka Bloggspot
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić