o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KKG
|

Zwiększa ryzyko raka gardła. Objawy pojawiają się, gdy nowotwór atakuje

3
Podziel się

Nowotwór gardła ma zazwyczaj słabe rokowania. Najważniejsze jest wykrycie choroby we wczesnym jej stadium i szybkie rozpoczęcie leczenia. Czasem objawy raka gardła są bardzo niespecyficzne. Dowiedz się, jakich nietypowych symptomów nie powinniśmy lekceważyć.

Objawy raka gardła mogą być nietypowe
Objawy raka gardła mogą być nietypowe (Getty Images)
bESxrohx

Krwawienie z nosa czy uporczywy katar

Krwotok z nosa to dolegliwość polegająca na tym, że krew wydostaje się poza skład naczyniowy. Jeżeli jest to objaw raka gardła, wówczas powstaje guz w okolicy nosowej, który rozrasta się. Powoduje on jednostronną niedrożność i nieżyt nosa, którym towarzyszy regularne krwawienie.

Szum w uszach

Jak się okazuje ta dolegliwość nie jest związana z kondycją naszego słuchu, a może być objawem guza rosnącego w gardle. Pozostałe symptomy nowotworu gardła to np. niedosłuch lub uczucie zatkanego ucha podczas przełykania.

bESxrohz

Uporczywe bóle głowy

Czasem objawem tego rodzaju guza, mogą być bóle głowy i bóle twarzy. Ma to związek z naciekiem na nerw trójdzielny, umiejscowionym w ich okolicy. Bóle te pojawiają się nagle i trwają zazwyczaj kilka sekund, maksymalnie do 2 minut.

Problemy związane z gałkami ocznymi

Zaburzenia w ruchu i ustawieniu gałek ocznych może być związane z uciskiem guza gardła na nerwy w pobliżu oczu. Ten objaw może doprowadzić do zeza rozbieżnego, podwójnego widzenia, unieruchomienia gałki ocznej a nawet utraty wzroku.

bESxrohF

Problemy z mięśniami odpowiedzialnymi z przeżuwanie

Problemy z pracą mięśni odpowiedzialnych za przeżuwanie mogą być spowodowane naciekami na nerwy żuchwowe. W tym przypadku nerw językowo-gardłowy zostaje zaatakowany co powoduje mi. in.: nieprawidłowe odczuwanie smaków, podrażnienie podniebienia miękkiego, szczękościskiem lub problemy z połykaniem. Do poważniejszych objawów zaliczyć można: ślinotok, krwioplucie oraz nieprzyjemny zapach z ust.

Zmiana barwy głosu

Problem z mową, czyli dysfonia, to także nietypowy symptom raka gardła. Objaw ten charakteryzuje się chrypką, zmianą barwy głosu i sprawia, że mówienie jest uciążliwe i męczące. Nie należy lekceważyć tego sygnału, ponieważ może doprowadzić nawet do utraty głosu.

bESxrohG

*Uwaga! *Do rozwoju raka gardła przyczynia się alkohol i palenie papierosów, dlatego lepiej unikać tych używek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESxroia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
ktos6
9 miesięcy temu
A może te wszystkie zachorowania teraz to poszczepionkowe?
123
9 miesięcy temu
T0 są konowały co mają kupione dokumenty za kasę a szpital w Rybnik Orzepowice dominuje nie wszyscy ale pielęgniarki niektóre powinny iść na bruk mam z nimi doświadczenie chastwo Krystyna Rybnik
Gdhj
9 miesięcy temu
Ja mam 4,5 objawu i konowały mówią że to od kręgosłupa
bESxroib
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić