Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Bartosz Nowak
|
aktualizacja

1 na 5 firm nie przyjmie cię przez posty na Facebooku

23
Podziel się

W internecie czujemy się anonimowi, ale z pewnością tak nie jest. Wiedzą również o tym firmy, które często przed zatrudnieniem nowego pracownika sprawdzają jego aktywność online. 20 proc. z nich przyznaje się, że z tego powodu potrafi rezygnować z kandydatur.

1 na 5 firm nie przyjmie cię przez posty na Facebooku
(iStock/g-stockstudio)
bETAOCbp

W internecie nic nie ginie. Niestety coraz częściej pracodawcy sprawdzają, jak kandydaci zachowują się w mediach społecznościowych. Co gorsza, biorą to pod uwagę. Nowe badanie YouGov wykazało, że 1 na 5 firm odrzuciła kandydaturę kogoś ze względu na to, co znalazła. Robią to głównie duże firmy (28 proc.). Małe aż tak się nie przejmują lub nie mają zasobów, by gruntownie sprawdzić kandydatów i tylko 11 proc. z nich zdarzyła się taka sytuacja.

Najczęściej sprawdzany jest serwis LinkedIn. Aż 48 proc. pracodawców zagląda właśnie tam, by prześwietlić kandydata. Nie ma się jednak z czego cieszyć, ponieważ Facebook sprawdzany jest zaledwie 2 proc. rzadziej. A tam znacznie łatwiej o kompromitujące nas treści. 28 proc. zagląda na Twittera, a 15 proc. na Instagrama. 31 proc. pracodawców przyznało, że nie sprawdza potencjalnych pracowników w social mediach.

bETAOCbr

Takie treści najbardziej odrzucają pracodawców. Przede wszystkim przekleństwa i mowa nienawiści. Aż 75 proc. firm potępia takie zachowanie. 71 proc. reaguje tak na odniesienia do narkotyków. Na kolejnych miejscach znalazły się błędy ortograficzne, niechlujne pisanie i pijane selfie. Chyba więc pora zacząć uważać na to, co publikujecie w mediach społecznościowych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETAOCbS
KOMENTARZE
(23)
JANUSZ
5 lata temu
NIGDY BYM SIĘ TAK NIE SKOMPROMISOWAŁ, ŻEBY PIJANE SEFI SE ROBIĆ. WSTYD
Johny
5 lata temu
Jak u nas szukali asystentki zarządu to wybrali taką pannę z ciałem modelki co na fb się wypina lub trzyma drinka w ręku na co drugim zdjęciu. ;)
baca350
5 lata temu
Chcącemu nie dzieje sie krzywda.
bETAOCbT
Zygmunt
5 lata temu
Simply use Your fake account :D
raxo nie-Żyd
5 lata temu
Do koło Ty to chyba jakiś opóźniony w rozwoju jesteś jeśli twierdzisz, że portale społecznościowe mają coś wspólnego z religią żydowską i Żydami....
romet
5 lata temu
Wolność Słowa?
mis665
5 lata temu
nareszcie jedna na piec firm przejrzała na oczy
bez słów
5 lata temu
Ta mała ma rękę przywiązaną do rurki... Szkoda dziecko tak po necie publikować... :\
yes
5 lata temu
Najchętniej zatrudniają frajerów pracujących za friko?
wscibski
5 lata temu
Ja za nim napisze gdzies podanie sprawdzam szefa na facefuku czy jest normalny. Jak widze ze nie ma wyrazu inteligentnej twarzy, nawet nie pisze cv.
ewa
5 lata temu
dlaczego "niestety", dlaczego" co gorsza" ??? Poziom jaki prezentujemy w necie prezentujemy również w realu, nie ma się co oszukiwać. Że niby w necie jesteśmy anonimowi??? Na szczęście nie. Ludzie powinni być odpowiedzialni za swoje czyny i słowa. Może warto się zastanowić zanim się wypowie nawet niby anonimowo;)
Mlody9994
5 lata temu
Jeżeli nie mam FB, to będę musiał pokazać klasyczny album ze zdjęciami w razie kontroli :D?
Głos
5 lata temu
tyle razy powtarzam mlodym ludziom ze zrezygnowali z tych fajansbuków i innych społeczniaków
bETAOCbL
Blacha
5 lata temu
Ufff.... dobrze, że ja "nie żyję" (nie mam profilu na żadnym portalu) , przynajmniej mam pewną pracę w zakładzie pogrzebowym. Szary zjadacz chleba nie ma potrzeby dzielenia się zdjęciami i informacjami z życia osobistego, kogo to interesuje ? Z prawdziwymi znajomymi ma się stały kontakt i nie trzeba szukać wirtualnych "przyjaciół" tylko po to, żeby pochwalić się przed kimś.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić