o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

11-latka odebrała poród matki

Podziel się

Caitlin Burke z Tamworth wykazała się zimną krwią i dużą, jak na swój wiek, dojrzałością. Kiedy została sama w domu z ciężarną matką, tej nagle odeszły wody płodowe. Dziewczynka zaczęła działać.

11-latka odebrała poród matki
(Facebook.com, Tara Knightley)
bDUyYQXV

*11-latka chwyciła za telefon i zadzwoniła na pogotowie. *Medycy szybko zorientowali się w sytuacji i kiedy zrozumieli, że nie zdążą przyjechać na czas, uspokoili dziewczynkę i krok po kroku zaczęli tłumaczyć jej, co musi zrobić.

Dziewczynce udało się odebrać poród siostrzyczki, Elsy-Monet. 11-latka zachowała zimną krew i przecięła pępowinę, którą owinięte było maleństwo – podaje „Daily Mail”. Godzinę po zakończeniu akcji porodowej, jak gdyby nigdy nic, poszła do szkoły.

bDUyYQXX

*Rodzina i nauczyciele są dumni. * Mama Caitlin przyznała, że jest pod ogromnym wrażeniem, bo ona mimo, że jest znacznie starsza od niej, pewnie nie byłaby w stanie zachować takiego spokoju, jakim wykazała się jej córka.

Na początku byłam trochę przerażona i cała się trzęsłam, bo nigdy w swoim życiu nie widziałam czegoś takiego. Ale kiedy moja siostra się urodziła, byłam naprawdę szczęśliwa. Jest urocza i bardzo ją kocham – mówi 11-latka.

*Akcja porodowa zaczęła się około godziny 5 rano. *10 minut wcześniej mąż Tary Knightley zabrał młodsze rodzeństwo Caitlin i poszedł do domu swojej siostry. Poród trwał około dwóch godzin.

bDUyYQYy
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić