o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Piotr Mieśnik, p.o. redaktora naczelnego WP
Piotr Mieśnik, p.o. redaktora naczelnego WP
|
aktualizacja

500+ trzeba podwyższyć? Zaskakująca reakcja Polaków [NASZE BADANIE]

662
Podziel się

500+ to sztandarowy projekt Prawa i Sprawiedliwości. Według wielu obserwatorów sceny politycznej to program, który... rozleniwił Polaków i przyzwyczaił ich do rozdawnictwa. Czy aby na pewno? W o2 postanowiliśmy to sprawdzić, pytając rodaków, czy świadczenie 500+ powinno zostać podniesione.

500+ trzeba podwyższyć? Zaskakująca reakcja Polaków [NASZE BADANIE]
(East News, PIOTR MOLECKI)
bDgBJGwR

"Wincyj, wincyj!", "Mnie dej!" rzekoma roszczeniowa postawa Polaków to już nie tylko temat na memy. Wątek ten przewija się już w poważnych dyskusjach publicystycznych, a nawet w popkulturze. - To nowa Polska, ciągle daj, daj, daj. Każdy kocha socjal, weź mi daj, daj, daj - rymuje jeden z raperów. Czy jednak nasze społeczeństwo rzeczywiście stało się aż tak roszczeniowe, czy program 500+ tak mocno zepsuł Polaków?

W o2.pl postanowiliśmy to sprawdzić za pomocą panelu badawczego Ariadna. Dlatego zapytaliśmy Polaków, czy świadczenie to powinno zostać podniesione. I tu mamy zaskoczenie, a nawet duże zaskoczenie.

Zobacz też: Polacy nie lubią dostawać pieniędzy "za nic". Kolejne programy socjalne nie robią już wrażenia

bDgBJGwT

Okazuje się, że większość respondentów odpowiedziała przecząco na to pytanie. Przeciwko podnoszeniu tej kwoty opowiedziało się aż 56 proc. ankietowanych. "Za" było zaledwie 24 proc., a "zdecydowanie na tak" - 10 proc.

Co ciekawe, przeciwnicy zwiększania 500+ przeważali zarówno w grupach tzw. zwolenników PiS i zwolenników PO. Choć proporcje rozkładały się różnie. W grupie "zwolenników PiS" przeciwnych takiemu rozwiązaniu jest 48 proc. pytanych, w grupie "zwolenników PO" aż 75 proc.

A co wy myślicie o świadczeniu 500+? Dajcie nam znać w komentarzach.

bDgBJGwZ

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1056 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 4 – 8 października 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDgBJGxu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(662)
grazia
rok temu
powinni być promowani ludzie pracujący i płacący podatki zarówno posiadający dzieci jak i nie posiadający. Inaczej wyrośnie nam następne pokolenie mopsów którym "się należy" bo są.To jest tak demoralizujące , że na zasiłkach dostaje się więcej pieniędzy niż za ciężką pracę !
tftufgn9ugyn...
rok temu
Program socjalny 500+ tak. Lecz sposób dystrybucji tych pieniędzy jest skandaliczny. Powinien to być odpis od podatku. Nic dla leserów !!!!
pawel88
rok temu
patologie i bezrobotni nie powinni pobierac 500+ ponieważ dostają , zapomogi, świadzenia, 500+ i nie pracuja i maja koło 2.5 tys na rękę a my musimy na to pracowac a rząd tak rozdaje pięniadze za darmo brawo dla nich.
bDgBJGxv
obywatelka
rok temu
Wszyscy do pracy jak wtedy będzie widać biedę pomóc ale nie by siedzieli w domu i wyciągali rękę po kasę. Matki zatrudnić na 8 godzin , ojcowie do pracy nie ,że siedzą w domu i utrzymują się z zasiłków. Bo teraz na dzieci a potem bez prawa do emerytury i też na garnuszku państwa do pracy ja też pracowałam przy 3 dzieci wychowaliśmy z mężem . A pracowałam 49 lat by otrzymać emeryturę. Do pracy nauczyć obowiązku nie rozdawnictwa..
kundzia
rok temu
Przestańcie dawać 500+ Naród jest rozleniwiony.Do pracy niech pójdą tak jak Myśmy pracowali za komuny .a nie karmić darmozjadów
Najnowsze komentarze (662)
Pro.1
11 miesięcy temu
Tzw. rząd w R.P. płaci nienależny HARACZ dla czarnej sekty liczony w miliardach, a tyle krzyku, bo płaci się zasiłek na każde dziecko!!! Tzw. nierząd jak szuka pieniędzy, to niech opodatkuje wszystkie sekty w Polsce, a nie pakuje im w doo-ę kasę publiczną, dla swoich słupków wyborczych +!!!
kolejorz
12 miesięcy temu
Niech będzie nawet 1000+, ale jako odpis od podatku, patologia jedzie na wczasy, a mnie nie stać, mimo ze pracuję:(
anna
12 miesięcy temu
wreszcie trzeba zająć sie rozdawnictwem pieniedzy niech dostaja ci ktorzy na to zasługują
emerytka
12 miesięcy temu
Proszę dopłacić każdemu emerytowi 500 zl do emerytury bez podatku który przepracował co najmniej 40 lat składkowych a nie dawać pieniądze ludziom młodym, leniwym i bogatym kosztem ludzi zaradnych i pracujących. Jeśli komuś za mało 500+ to niech idzie do pracy i zarobi na swoja rodzinę.
jarek
12 miesięcy temu
patole głosują na Pis = P atologia I S yf
dari
12 miesięcy temu
500 tylko dla pracujacych jako bonus leserzy do roboty
Zaklęty w Mar...
12 miesięcy temu
Zinstytucjonalizowana kradzież jest... kradzieżą.
realista
rok temu
Ja bym dał po 1000000+ obić batem każdemu co spłodził patologię. Wprowadził płatna naukę we wszystkich szkołach ze zwrotem kosztów jeżeli uczeń uzyska wszystkie oceny celujące. Do tego każdemu złodziejowi urąbał bym rękę a po recydywie głowę.
bDgBJGxn
Zula
rok temu
Chyba szczęścia nie daje. Sąsiad(młody) z trójką małoletnich dzieci popełnił samobójstwo, w własnym domu.
Niezależny me...
rok temu
500+ = legalne niewolnictwo. Tyle w temacie.
em
rok temu
Co za barany. Pytanie jest proste... Czy podwyższyć? Oczywiście że podwyższyć - z uwagi na inflację. Za 10 lat za 500 zł nie kupicie nawet szczepionki dla dziecka przy obecnym wzroście cen. A inną sprawą jest to że świadczenie to powinno być przyznawane osobom pracującym.
Koturbasz
rok temu
Podnoszę poprzeczkę 500+ dla każdego człowieka w Polsce bo w końcu każdy był kiedyś dzieckiem i każdemu się należy jak buda psu! Dość już niesprawiedliwości albo dają wszystkim albo nikomu!!!
emerytka przy...
rok temu
jak podwyższyć 500+ o 38 zł bez podatku z kwoty 500 zł to emerytom trzeba podwyższyć dużo więcej bo emeryci mają też duże potrzeby. wyjazd do sanatorium zakup leków, i inne potrzeby IM SIĘ NALEŻY BO SOBIE ZAPRACOWALI'' POPROSTU''
Kuchara
rok temu
I serio polegacie na panelu Ariadna?? 😂😂
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić