aktualizacja 

7 powodów, dlaczego warto próbować w życiu nowych rzeczy

"Szaleństwem jest postępować ciągle tak samo i spodziewać się innych rezultatów" - Albert Einstein

Nju mobile
Nju mobile (nju mobile)

1. Bo wyjście ze strefy komfortu daje szczęście

Schemat i rutyna, które zapewniają bezpieczeństwo i stabilizację to bardzo wygodne rozwiązanie. Jednak jest to rozwiązanie, które nijak nie sprzyja rozwojowi. Stabilizacja usypia czujność. Brak wyzwań, brak ambitnych zadań, to brak bodźców, które nadają życiu sens. Odważ się na zmiany, a będziesz szczęśliwszy!

2. Bo warto korzystać z okazji

Wykorzystuj okazje. Przyjmuj propozycje. Oferta nowej pracy? Spontaniczny wyjazd? Spróbowanie nieznanej potrawy, nowej trasy, nietypowej aktywności fizycznej? Jak najbardziej! Każdy nowy bodziec sprzyja kreatywności. Tak w życiu codziennym, jak i w pracy. Pamiętaj, okazja może się nie powtórzyć!

3. Bo warto walczyć o lepsze

Jeśli spróbujesz i przegrasz, to nie musisz sobie robić wyrzutów. Ale jeśli nie spróbujesz i przegrasz, ty będziesz winien – Orson Scott Card

Narzekasz na coś, ale nic nie robisz, aby coś zmienić? Nie czujesz się dobrze z tym, jak jest, ale godzisz się na niedogodności? Dlaczego? Zmiana to nic złego - to szansa na coś lepszego.

4. Bo warto przełamywać samych siebie

Nigdy nie wiemy, do czego jesteśmy zdolni, póki nie spróbujemy – Joseph Delaney

A próbować warto. Większość ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy, na jak wiele ich stać. Najczęściej nie odkrywają tego nigdy, albo na tyle późno, że żałują straconego czasu. Na co więc czekasz?

5. Bo limity i ograniczenia nie interesują mnie

Wolność jest władzą, jaką mamy nad samym sobą – Hugo Grotius

Często o tym zapominamy, że to my jesteśmy panami samych siebie, i to od nas zależy to, jak wygląda nasze życie. Większość ograniczeń jest w naszej głowie. Korzystaj z wolności!

6. Bo życie z rozsądku nie ma smaku ani sensu

Tylko od Ciebie zależy, czy weźmiesz je we własne ręce i będziesz realizować własne cele, czy będziesz podążać za tłumem wydeptaną ścieżką. Jeśli masz jakiś pomysł, po prostu go realizuj. Czekanie na „stosowny moment” to wymówka. Niezależnie od finalnego rezultatu, każda próba to nowe doświadczenie, które Cię wzbogaci, da Ci radość i satysfakcję.

7. Bo warto mówić „nie”

Nie warto zgadzać się na wszystko – asertywność to wspaniała umiejętność. Szukaj najlepszych wyjść, analizuj. Samodzielność i asertywność to wspaniałe cechy. Warto je w sobie rozwijać.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić