Krzysztof Narewski| 

79-letnia kobieta pędziła 238 km/h swoim Porsche

36

Starsza pani z Namur w Belgii tłumaczy teraz swoją jazdę z prędkością grubo ponad 200 km/h tym, że nie mogła spać, więc poszła się przejechać.

79-letnia kobieta pędziła 238 km/h swoim Porsche
(Materiały prasowe)

79-latkę złapał jeden z fotoradarów w Belgii. Kobieta pędziła 238 km/h około północy. Mimo tego, że zrobiła to rok temu, za swój wyczyn przed sąd trafiła dopiero teraz. Ten wymierzył surową karę. Na kobietę nałożono mandat w wysokości 4 tys. euro. Do tego starsza kierująca musi pożegnać się z prawem jazdy na trzy miesiące - podaje internetowy serwis gazety Gazet van Antwerpen.

Sędzia nie mógł na początku uwierzyć w całą historię. Pytał kobietę, czy to aby na pewno ona siedziała za kierownicą porsche. Staruszka z pełną przekonaniem odpowiadała jednak, że ten wyczyn to jej sprawka.

Kobieta nie tłumaczyła się zbytnio ze swojego wyczynu. Przed sądem powiedziała tylko, że nie była świadoma rozwiniętej przez siebie prędkości. W pełni jednak zgadza się z wyrokiem i zapłaci karę.

*79-latka jechała Porsche Boxsterem GTS. *To auto z 330-konnym silnikiem, które potrafi rozpędzić się do 100 km/h w 5 sekund. Kobiecie zabrakło jednak dosyć sporo do osiągnięcia prędkości maksymalnej. Ta w tym aucie wynosi bowiem 281 km/h.

Zobacz także: Zobacz też: Porsche 911 RWB

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić