o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Olga Wilk
|
aktualizacja

8-letnia uczestniczka wyścigu zginęła w Perth. Wyniki śledztwa

22
Podziel się

8-letnia zawodniczka wyścigu bolidów zginęła pod uderzeniu w barierki w Perth. Śledztwo wykazało półtora roku po jej śmierci, że dziewczynka nie hamowała wystarczająco mocno, by obrócić pojazd na końcu toru.

8-letnia uczestniczka wyścigu zginęła w Perth. Wyniki śledztwa
(Facebook.com, Ian J Board)
bDYvXbTV

Anita Board doznała ciężkich obrażeń głowy i szyi. W wyścigu brała udział dwa dni po osiągnięciu minimalnego wieku, w listopadzie 2017 roku. 8-latka nie zwolniła na tyle, by bezpiecznie wyjść z toru - podaje serwis perthnow.com.au.

Wyścig obserwował ojciec dziewczynki Ian Board. Mężczyzna mowił potem, że do ostatniej chwili miał nadzieję, iż Anita skieruje pojazd na wprost, tak jak ją uczono. Porządkowy pomachał jednak flagą na znak, że dziewczynka ma przejechać przez bramkę.

Ian zorientował się, że jego córka po prostu robi to, co każe jej dorosły - powiedział śledczy John Turner.

bDYvXbTX

W ostatniej chwili Anita gwałtownie skręciła. Bolid wjechał w barierki, a dziewczynka uderzyła głową w kierownicę, roztrzaskując kask. Miejsce wypadku zostało szybko uprzątnięte, a wyścigi kontynuowano. Ponieważ zawody odbywały się na prywatnym gruncie, początkowo policjanci nie pojawili na torze. Miejsce zdarzenia zbadali dopiero po dwóch tygodniach.

Sądzę, że powinni byli udać się tam tego samego dnia - oznajmił śledczy zajmujący się sprawą.

Turner dodał, że kąt był ostry, a bramka wąska. Jego zdaniem 8-letnie dziecko nie potrafi kontrolować pojazdu jadącego z dużą prędkością, oceniać odległości i przyjmować polecenia od porządkowych. Anita zmarła dzień po wypadku. Jej serce, wątroba, trzustka i nerki zostały ofiarowane potrzebującym pacjentom.

W toku dochodzenia kwestionowane są limity wieku dla juniorów. Analizuje się też między innymi sposób przeprowadzania testów bezpieczeństwa oraz długość i jakość szkolenia wymaganego do zdobycia licencji. Po śmierci Anity dziecięce wyścigi bolidów zostały zawieszone w całej Australii Zachodniej.

bDYvXbUd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Oglądaj też: Wypadek w Olszynach. Mrożące krew w żyłach nagranie
bDYvXbUy
KOMENTARZE
(22)
san
2 lata temu
baba za kierownica to zakała niezależnie od wieku i nie zmienią tego żadne wyjątki
Wacek ciotki
2 lata temu
W wieku 8 lat rowerek trzykołowy, lub hulajnoga
itx
2 lata temu
Świetny pomysł pakować dziecko do bolidu wyścigowego.
bDYvXbUz
dialogos
2 lata temu
Faktycznie sprawdziłem, wyścigi dragsterów, w tej Australii krew do mózgów im napływa to i 8 letnie dzieci puszczają w bolidach na tor.
Ja
2 lata temu
Trzeba było dać hulajnogę
PO ZABAWIE
2 lata temu
POSZŁA NA CZĘŚCI
Brak
2 lata temu
W jakich wyścigach?
Ada
2 lata temu
Ciekawe. Wyścigi dragsterów dla ośmiolatków. Ciekawe jakie tam są stosowane silniki...
VASCO
2 lata temu
"Jego zdaniem 8-letnie dziecko nie potrafi kontrolować pojazdu jadącego z dużą prędkością, oceniać odległości i przyjmować polecenia od porządkowych." Skoro to wie to dlaczego puścił dziecko na tor
dzon
2 lata temu
baby do garów
nolepiok
2 lata temu
To nie jest sport dla kobiet. Jeżdzić każdy może-trochę lepiej lub gorzej ale nie w wyścigach .To wbrew naturze. To że w tęczowych środowiskach wciąż usilnie próbują nie oznacza,że kiedyś urodzi się z tego dziecko. Kiedy wreszcie ludzie znormalnieją i uświadomią sobie,że zająca nie nauczy się latać . Głównie startować, bo puszczony z wysokości to oczywiście że jeden raz poleci.
Magda
2 lata temu
Tatus chcial dawke adrnaliny. Dostal smiertelna dawke
BKK
2 lata temu
"wyścigi bolidów"? Jakich bolidów? Bo bolid, to określenie na wiele rodzajów pojazdów wyścigowych. A może ścigała się na meteorycie, bo pewien ich rodzaj też określa się mianem bolidów. ona ścigała się w DRAG RACING, czyli w wyścigach dragsterów. Oczywiście w swojej kategorii wiekowej i rozmiarowej. Artykuł, to toporna i nieprzemyślana kalka z automatycznego tłumacza.
bDYvXbUr
tyle
2 lata temu
"dziewczynka nie hamowała wystarczająco mocno" , "Miejsce wypadku zostało szybko uprzątnięte, a wyścigi kontynuowano. Ponieważ zawody odbywały się na prywatnym gruncie, początkowo policjanci nie pojawili na torze. Miejsce zdarzenia zbadali dopiero po dwóch tygodniach.", "Jej serce, wątroba, trzustka i nerki zostały ofiarowane potrzebującym pacjentom." - nie mam więcej pytań
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić