Wróć na
ds
|

Andrzej Duda wygłosił orędzie noworoczne. Ekspert wytknął poważną gafę

1015
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda w swoim noworocznym wystąpieniu mówił o ubiegłorocznych sukcesach Polski, nawiązując kilka razy do zwycięstw historycznych. Pominął w wystąpieniu dwie bardzo ważne postaci. Nietakt wytknął Andrzejowi Dudzie dr Janusz Sibora, badacz dziejów dyplomacji oraz protokołu dyplomatycznego.

Andrzej Duda wygłosił orędzie noworoczne. Ekspert wytknął poważną gafę
(PAP, Radek Pietruszka)
bDaaGAJN

Andrzej Duda złożył Polakom noworoczne życzenia wyemitowane w telewizji publicznej. Prezydent wyliczał sukcesy Polski w 2019 roku i wyrażał nadzieję na kolejne zwycięstwa w 2020. Przypomniał o mistrzostwach w piłce nożnej i igrzyskach olimpijskich w Tokio, porównując zmagania sportowców do Bitwy Warszawskiej.

Prezydent zapomniał o bardzo ważnej postaci. Jak zauważył dr Janusz Sibora, odwołując się do historycznych zwycięstw Polski, Andrzej Duda nie wspomniał nawet o patronie 2020 roku.

Jednym tchem prezydent połączył w orędziu Bitwę Warszawską z piłkarzami i olimpiadą, a zapomniał o zdobywcy Moskwy, hetmanie Żółkiewskim, ustanowionym przez Sejm patronem 2020 roku - wytknął Andrzejowi Dudzie dr Sibora.

bDaaGAJP

Zobacz też: Co jeśli Andrzej Duda przegra? "Rozpisanie wcześniejszych wyborów"

To nie jedyny nietakt ze strony prezydenta. Ekspert w dziedzinie protokołu dyplomatycznego jest rozczarowany orędziem Andrzeja Dudy, "pisanym na piasku". Podkreśla, że na liście sukcesów wymienionych przez prezydenta nie znalazła się nagroda Nobla z literatury przyznana Oldze Tokarczuk.

Orędzie powinno być rodzajem rozmowy z rodakami, a takim nie było. Nie wiem kto pisze te teksty, ale niech pisze je lepiej - podsumował dr Sibora.

Kim był Stanisław Żółkiewski? To polski magnat i senator, który od 1618 r. był hetmanem wielkim koronnym i kanclerzem wielkim koronnym. Zwyciężył w wielu kampaniach przeciwko Rosji, Szwecji, Imperium Osmańskiemu i Tatarom. Uchwałą Sejmu z 13 czerwca 2019 r. zdecydowano o ustanowieniu roku 2020 Rokiem Hetmana Stanisława Ziółkiewskiego.

bDaaGAJV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDaaGAKq
KOMENTARZE
(1015)
Marek
9 miesięcy temu
Mówcie co chcecie ale polityków to mamy coraz głupszych
NIE . DUDY
9 miesięcy temu
pOLACY MACIE JEDNĄ SZANSE ABY WYGONIĆ Z PAŁACU DUDE TO WYBORY , I MACIE OBOWIĄZEK GO NIE WYBRAĆ. I BASTA
Kat
9 miesięcy temu
Orędzie do swoich wyborców a nie do narodu. Tu nie musi się wysilać i tak półkną wszystko, co im podsunie, jak pelikany.
bDaaGAKr
Stoa
9 miesięcy temu
Ten gość to odpoczątku jedna wielka gafa.
emeryt
9 miesięcy temu
on jest jedna wielka pomylka
Najnowsze komentarze (1015)
antyK
7 miesięcy temu
niedouczony intelmgr i to wszystko w tym temacie
Wolnapolska
9 miesięcy temu
Typowa twarz urodzonego ADHD duduś ADHD wyssał z mlekiem matki
Wolnapolska
9 miesięcy temu
Duduś się starzeje a co za tym idzie kretynieje
rada
9 miesięcy temu
niejaki Sibora wyskoczył jak filip z konopi. Jak tępym trzeba być by wiedzieć że wszystkiego nie da się powiedzieć. Może jeszcze o wszystkich królach miał mówić? Puknij sie pan
Sutannowy
9 miesięcy temu
Ten gościu jest coraz bardziej niezrównoważony psychicznie i to ma być prezydent
Sutannowy
9 miesięcy temu
Kaczka gwizda jak na psa a on merda ogonkiem przybiega i służy stojąc na dwóch łapkach trzymając w pyszczku długopis o kim tu mowa zgadnijcie jeśli wiecie
Sutannowy
9 miesięcy temu
Wszyscy może być nawet Biedroń tylko nie ta kukła długopis karła
Łoś
9 miesięcy temu
Cudowne było jekanie klempy z Peło
bDaaGAKj
Agnes
9 miesięcy temu
Do tych negatywnie komentujących. Jesteście wychowani na tvn i gw lub brukowej prasie kolorowej, tracicie przywileje, jesteście sfrustrowani niepowdzeniami w życiu osobistym...... (tu jest miejsce na dopisanie innych powodów). Życzę Wam szczęścia w Nowym 2020 Roku. Czytajcie, obserwujcie ale myślcie samodzielnie i ze zrozumieniem, sami, i bez pomocy innych wyciągajcie wnioski.
Ammal
9 miesięcy temu
Duda długopis sam bez prezesa nic mądrego nie powie ,wstyd i zenada pamiętajcie o tym na wyborach
karl
9 miesięcy temu
Mówcie co chcecie ale z Tatarczuk to postąpił jak buc.
Ajm
9 miesięcy temu
Mam jedno życzenie-aby Duda nie składał mi więcej życzeń.
Sadox
9 miesięcy temu
Jak wytykacie komuś błąd, droga redakcjo, to sami piszcie poprawnie nazwisko hetmana. Raz Żółkiewski, raz Ziółkiewski ;)
Anty duduś
9 miesięcy temu
Duduś TO JEST DUDUŚ
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić