ds
|

Andrzej Duda wygłosił orędzie noworoczne. Ekspert wytknął poważną gafę

4155 reakcji
338
2803
1014
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda w swoim noworocznym wystąpieniu mówił o ubiegłorocznych sukcesach Polski, nawiązując kilka razy do zwycięstw historycznych. Pominął w wystąpieniu dwie bardzo ważne postaci. Nietakt wytknął Andrzejowi Dudzie dr Janusz Sibora, badacz dziejów dyplomacji oraz protokołu dyplomatycznego.

Andrzej Duda wygłosił orędzie noworoczne. Ekspert wytknął poważną gafę
(PAP, Radek Pietruszka)

Andrzej Duda złożył Polakom noworoczne życzenia wyemitowane w telewizji publicznej. Prezydent wyliczał sukcesy Polski w 2019 roku i wyrażał nadzieję na kolejne zwycięstwa w 2020. Przypomniał o mistrzostwach w piłce nożnej i igrzyskach olimpijskich w Tokio, porównując zmagania sportowców do Bitwy Warszawskiej.

Prezydent zapomniał o bardzo ważnej postaci. Jak zauważył dr Janusz Sibora, odwołując się do historycznych zwycięstw Polski, Andrzej Duda nie wspomniał nawet o patronie 2020 roku.

Jednym tchem prezydent połączył w orędziu Bitwę Warszawską z piłkarzami i olimpiadą, a zapomniał o zdobywcy Moskwy, hetmanie Żółkiewskim, ustanowionym przez Sejm patronem 2020 roku - wytknął Andrzejowi Dudzie dr Sibora.

To nie jedyny nietakt ze strony prezydenta. Ekspert w dziedzinie protokołu dyplomatycznego jest rozczarowany orędziem Andrzeja Dudy, "pisanym na piasku". Podkreśla, że na liście sukcesów wymienionych przez prezydenta nie znalazła się nagroda Nobla z literatury przyznana Oldze Tokarczuk.

Orędzie powinno być rodzajem rozmowy z rodakami, a takim nie było. Nie wiem kto pisze te teksty, ale niech pisze je lepiej - podsumował dr Sibora.

Kim był Stanisław Żółkiewski? To polski magnat i senator, który od 1618 r. był hetmanem wielkim koronnym i kanclerzem wielkim koronnym. Zwyciężył w wielu kampaniach przeciwko Rosji, Szwecji, Imperium Osmańskiemu i Tatarom. Uchwałą Sejmu z 13 czerwca 2019 r. zdecydowano o ustanowieniu roku 2020 Rokiem Hetmana Stanisława Ziółkiewskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

1014
338
2803
KOMENTARZE
(1014)
Marek
4 tyg. temu
Mówcie co chcecie ale polityków to mamy coraz głupszych
NIE . DUDY
4 tyg. temu
pOLACY MACIE JEDNĄ SZANSE ABY WYGONIĆ Z PAŁACU DUDE TO WYBORY , I MACIE OBOWIĄZEK GO NIE WYBRAĆ. I BASTA
Kat
4 tyg. temu
Orędzie do swoich wyborców a nie do narodu. Tu nie musi się wysilać i tak półkną wszystko, co im podsunie, jak pelikany.
Stoa
4 tyg. temu
Ten gość to odpoczątku jedna wielka gafa.
emeryt
4 tyg. temu
on jest jedna wielka pomylka
Najnowsze komentarze (1014)
Wolnapolska
4 tyg. temu
Typowa twarz urodzonego ADHD duduś ADHD wyssał z mlekiem matki
Wolnapolska
4 tyg. temu
Duduś się starzeje a co za tym idzie kretynieje
rada
4 tyg. temu
niejaki Sibora wyskoczył jak filip z konopi. Jak tępym trzeba być by wiedzieć że wszystkiego nie da się powiedzieć. Może jeszcze o wszystkich królach miał mówić? Puknij sie pan
Sutannowy
4 tyg. temu
Ten gościu jest coraz bardziej niezrównoważony psychicznie i to ma być prezydent
Sutannowy
4 tyg. temu
Kaczka gwizda jak na psa a on merda ogonkiem przybiega i służy stojąc na dwóch łapkach trzymając w pyszczku długopis o kim tu mowa zgadnijcie jeśli wiecie
Sutannowy
4 tyg. temu
Wszyscy może być nawet Biedroń tylko nie ta kukła długopis karła
Łoś
4 tyg. temu
Cudowne było jekanie klempy z Peło
Agnes
4 tyg. temu
Do tych negatywnie komentujących. Jesteście wychowani na tvn i gw lub brukowej prasie kolorowej, tracicie przywileje, jesteście sfrustrowani niepowdzeniami w życiu osobistym...... (tu jest miejsce na dopisanie innych powodów). Życzę Wam szczęścia w Nowym 2020 Roku. Czytajcie, obserwujcie ale myślcie samodzielnie i ze zrozumieniem, sami, i bez pomocy innych wyciągajcie wnioski.
Ammal
4 tyg. temu
Duda długopis sam bez prezesa nic mądrego nie powie ,wstyd i zenada pamiętajcie o tym na wyborach
karl
4 tyg. temu
Mówcie co chcecie ale z Tatarczuk to postąpił jak buc.
Ajm
4 tyg. temu
Mam jedno życzenie-aby Duda nie składał mi więcej życzeń.
Sadox
4 tyg. temu
Jak wytykacie komuś błąd, droga redakcjo, to sami piszcie poprawnie nazwisko hetmana. Raz Żółkiewski, raz Ziółkiewski ;)
Anty duduś
4 tyg. temu
Duduś TO JEST DUDUŚ
DK61
4 tyg. temu
Niestety ten człowiek jest wielką pomyłką na tym stanowisku
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić