o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Andrzej Duda popełnił gafę. Ekspert: takie coś nie może mieć miejsca

177
Podziel się

Na oficjalne ogłoszenie przyłączenia Polski do programu bezwizowego czekały tysiące osób. Podczas środowej konferencji z udziałem ambasador USA Georgette Mosbacher prezydent Andrzej Duda popełnił jednak niemałą gafę dyplomatyczną. Błąd skrytykował dr Janusz Sibora, badacz dziejów dyplomacji oraz protokołu dyplomatycznego.

Andrzej Duda popełnił gafę. Ekspert: takie coś nie może mieć miejsca
(East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bDUGmDSJ

Ekspert ocenił Andrzeja Dudę. Głównym zarzutem dr. Janusza Sibory jest to, że prezydent państwa nie może organizować konferencji prasowej, na której występuje razem z ambasadorem obcego kraju, ponieważ ten nie ma pozwalających mu na to uprawnień. Według historyka osoby te są na innym poziomie dyplomatycznym i niepoprawne jest stawianie ich w jednym rzędzie przy mównicy.

Jak czują się w takim momencie ambasadorzy innych państw? – zastanawia się w rozmowie z o2 dr Janusz Sibora.

„To jakaś groteska”. Historyk zauważa też, że po konferencji, jaka miała miejsce 6 listopada, inne kraje mogą wziąć z niej przykład i domagać się takich samych przywilejów, prosząc Andrzeja Dudę o wspólne wygłaszanie decyzji politycznych przy najbliższych okazjach. Sibor uważa też, że historia lubi się powtarzać, a cała sytuacja przypomina tę sprzed kilku miesięcy, kiedy to prezydent Polski spotkał się z Donaldem Trumpem w Waszyngtonie i na stojąco podpisywał dokument przy biurku siedzącego obok przywódcy USA.

bDUGmDSL

Myślę, że jest to kontynuacja sytuacji z Waszyngtonu i pamiętnego stołu. Jeśli chcemy dbać o wizerunek naszego prezydenta, takie coś nie może mieć miejsca – mówi Sibora.

Zobacz także: Zobacz także: Andrzej Duda o relacjach z Rosją. "Sytuacja jest bardzo trudna"

Konferencję dotyczącą wiz można było zorganizować lepiej. Idealnym rozwiązaniem, jakie trzeba było według badacza polskiej służby zagranicznej zastosować, było zorganizowanie konferencji, na której ambasador USA Georgette Mosbacher spotkałaby się z kimś o odpowiadającej jej randze. Do takich osób należy np. prezydencki minister czy ambasador urzędu MSZ.

bDUGmDSR

Dlaczego ludzie zajmujący się w Kancelarii Prezydenta protokołem dyplomatycznym nie wypowiedzą się w tej sprawie? Powinni to zrobić, przyzwoitość nakazuje wyjaśnić sytuację – przekonuje dr Janusz Sibora.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDUGmDTm
KOMENTARZE
(177)
Polak
rok temu
Pan Andrzej Juda to tylko figurant. Robi dokładnie co każe Pan Prezes lub Pani Ambasador Stanów Zjednoczonych Izraela. :/
sterling
rok temu
marionetka nadaje sie do teatrzyku ciemnoty
halina
rok temu
p,prezydencie jak tam z obiecanymi emeryturami 35/40 przecież 5 lat temu podpisał pan zobowiązanie-gdzie autorytet urzędu
bDUGmDTn
miro
rok temu
niestety pionek zostaje pionkiem
anna
rok temu
człowiek który odkąd pamieta był przestawiany z kąta w kąt i musiał spełniać wolę innych również w domu rodzinnym jest już tak wytrenowany, że sam nie myśli,nie ocenia postępuje instynktownie aby choć odrobinę zyskać uznania, wszelkimi sposobami zabiego chociażby o odrobinę atencji, no niestety silną osobowość i charakter kształtuje sięjuz od najmłodszych lat w domu rodzinnym. Pogratulować jego rodzicom-stworzyli słabego człowieka, marionetkę
Najnowsze komentarze (177)
P&W s45f1S
rok temu
Duda no prezydent
słuchaj tylko
rok temu
halo.radio
Mój nick
rok temu
A co Pan Doktor SIBORA mówił o skaczącym Bronku w Japonii ? Bo nie pamiętam.Może Pan Doktor sam przypomni
Nerd
rok temu
Po latach będziemy płonąc ze wstydu ze ktoś tak pozbawiony elementarnych kwalifikacji i kompetencji był prezydentem Polski
Jan
rok temu
Andrzej Wpadka Duda
helmut
rok temu
szanowni on nawet nie wie sam kim jest a co dopiero bardziej skomplikowana operacja ,a z STONOGA SIE DOGADAL,
notak
rok temu
Duda zachowuje się mały chłopczyk, który natychmiast bez zastanowienia, chce się pochwalić nową zabawką, a Tramp z premedytacją upakarza go na każdym kroku i podobnie jak inny autokrata Kaczyński gardzi podlizującymi się słabymi ludźmi.
adam
rok temu
kapmania.
bDUGmDTf
🌚🌚🌚
rok temu
Przecież pionki same się nie poruszają
Bu
rok temu
Duda nazywa się Gafa i to taka pisowska Gafa.
tadzio z toru...
rok temu
No cóż PAPAJ to może i fajny gość ale jak widać kinder sztuby brak a obycie dyplomatyczne dopiero do niego dociera, ale gdzie są jego podpowiadacze biorą ogromny szmal i co?
Brydzia
rok temu
"dr. Janusza Sibory", dlaczego z dr z kropką? Co do meritum, pełna zgoda. Reprezentują nas "fachofcy"
Cyrk
rok temu
Laluś Kaleta vce min nie-sprawiedliwości został ojcem! Wiadomość dnia! Druga najważniejsza ze zmarla matka Gowina....
Mafia
rok temu
Jezeli Kamysz zdumiewajaco zostanie prezydetka to wiadomo ze ruscy weszli do gry. Lepsze to niz wojna
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić