Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|
aktualizacja

Antyszczepionkowcy wywołali burzę. Przebrali się za więźniów Auschwitz

458
Podziel się

Podczas niedzielnej demonstracji przeciwników przymusowych szczepień, uczestnicy warszawskiego protestu ubrali się w pasiaste stroje, przypominające te, które nosili więźniowie obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej. Sytuacja wywołała burzę w sieci.

Antyszczepionkowcy wywołali burzę. Przebrali się za więźniów Auschwitz
(Facebook.com, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP)
bDacmKkB

Wszystko za sprawą jednej fotografii. Zdjęcie opublikowane w internecie przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”, przedstawia uczestników manifestacji wymierzonej przeciwko przymusowym szczepieniom. Stoją oni ona ulicy, mając na sobie charakterystyczne dla więźniów obozów koncentracyjnych ubrania.

Szczepienia porównane do eksperymentów na ludziach. Załączona na stronie grafika jest podpisana słowami: „Dr Mengele znów zabija”, które porównują stosowanie szczepień do morderczych badań i operacji przeprowadzanych przez nazistowskiego zbrodniarza Josepha Mengele, który pracował na żywych osobach.

bDacmKkD

Zobacz też: Latające spodki Hitlera

Ludzie nie szczędzą słów krytyki. Komentujący na stronie stowarzyszenia zarzucają pomysłodawcom kontrowersyjnego pomysłu brak wyobraźni i szacunku dla osób zmarłych i tych, które przetrwały i zostały uwolnione z obozów zagłady.

Mam nadzieję, że prokuratura otrzyma stosowne zawiadomienie. Nawet nie mam zamiaru wykładać wam, na jak wielu poziomach moralnych i etycznych niewłaściwe jest porównywanie się do ofiar holokaustu... – pisze jeden z oburzonych zajściem.

Na zdjęcie odpowiedziały władze Muzeum Auschwitz. Pod opublikowanym zdjęciem, swój komentarz do całej sprawy zamieściły również osoby odpowiedzialne za prowadzenie oficjalanej strony Muzem Auschwitz poświęconej pamięci tragicznych wydarzeń, mających miejsce na terenie Polski w czasie II wojny światowej.

bDacmKkJ

Instrumentalizacja tragedii ludzi, którzy cierpieli i ginęli w obozach koncentracyjnych po to, by wyrazić sprzeciw przeciwko szczepieniom ratującym ludzkie życie, jest objawem moralnej i intelektualnej degeneracji - piszą władze instytucji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDacmKle
KOMENTARZE
(458)
masz prawo
rok temu
Zasada powinna być prosta i jasna dla wszystkich. NIE szczepisz się Twoja wola, twoja decyzja. ALE ! Ale jeśli zachorujesz na którąś z chorób objętych szczepieniem LECZYSZ się za WŁASNE PIENIĄDZE.
123
rok temu
farmacja idzie na ilośc a nie na jakość , spnsorują wyjazdy lekarzom - biedakom a my za to płacimy w cenie leków ...
Anita - służb...
rok temu
Tak się składa że Polska ma jedynie symboliczny wkład w kontrolę składu oferowanych w Polsce szczepionek. Nie dziwi mnie istnienie możliwość testowania modyfikacji populacji ludzkiej za pomocą szczepionek. Ludzie sami się proszą by zostać królikiem doświadczalnym. Szczepienia przeciw grypie to jak otwieranie parasola po opadach deszczu.
bDacmKlf
Emigrant
rok temu
Szczepienia są ok ale nie dla wszystkich. Trzeba porobić dziecku badania genetyczne. Czy np nie ma problemu z metylacja itd. Nie każdy organizm się pozbywa toksyn że szczepionki. Mam naukowca w rodzinie to coś się nasluchalem. Dlatego bardzo jest źle że się w Polsce zmusza do szczepień. Na szczęście gdzie mieszkam nie ma przymusu.
mag
rok temu
czy aby wszystkie szczepionki ratują życie? Jakieś badania ktoś robił? Że pomagają to dobrze ale wierzyć mi się nie chce ,że pomagają jak mają w składzie RTĘĆ
Najnowsze komentarze (458)
zenek25
5 miesięcy temu
Szczepienia sa po to aby łagoniej chorowac na daną chorobe.Np. zaszczepione dziecko na odre rzadko zachoruje a jak już to przechodzi łagodnie. Gdy dorosły zachoruje,który nie był szczepiony cieżko to przechodzi i może nawet umrzec. Szczepionki to zbawienie dla ludzkości. Oczywiście,że można zachorowac po szczepieniu ale to sa wyjątki.
asdf
6 miesięcy temu
Ja płace i ja decyduje, jak moje pieniądze maja zostać wydane.Nie zgadzam się, powinienem mieć taki wybór. Bo mam do tego prawo
obserwator
rok temu
Czyli jednak umysłowo upośledzeni i nie leczeni, a nie niedoinformowani. Miałem takie przeczucie, ale wcześniej nie było na to dowodów.
lea
rok temu
Oni z definicji są pozbawieni mózgów, ale tym razem przegięli
sanepid
rok temu
niech udostępniają czystych szczepionek a nie z truciznami, nawet Czesi wykryli niedozwolone związki, a u nas sanepid bada tylko restauracje, w Austrii badają nawet pochodzenie owoców ,zabrać się za tych ściemniaczy.
kenaj
rok temu
Proszę bardzo , otoczyć ich jak trędowatych murem , zero kontaktów i niech tam siedzą , niech będą szczęśliwi wśród swoich
as
rok temu
e no spoko, po co szczepic, zaraza wybije całe miasto ale przeciez nowi ludzie je zasiedlą wiec po co szczepic
w_k_f
rok temu
No i teraz widać, jaki poziom umysłowy prezentuje ta grupa ludzi...
bDacmKkX
omena
rok temu
Kolejni nawiedzeni... A za użycie tak wymownych strojów do swoich durnych manifestów, powinni zostać natychmiast i bezapelacyjnie porządnie ukarani.
aabgrx5
rok temu
głupota jest gorsza od satanizmu
Lukas
rok temu
Zamknąć gagadkow na 2 miesiące o jednej kromce chleba dziennie i ciężkiej przymusowej pracy. Zobaczymy czy wtedy beda tacy odważni.
Spajk
rok temu
Nigdy. To zmanipulowany beton.
Gal Anonim
rok temu
Jak tak bardzo chcą, to reaktywujmy dla nich Oświęcim.
mama
rok temu
Nie szczepisz to zakaz puszczania do Państwowego przedszkola! i jeśli zachorujesz lecz za włąsną kasę! Dlaczego rodzice którzy nie szczepią powodują zagrożenie dla innych dzieci! Co za bezmyślność i skrajna głupota! Przez takich ludzi wrócą do nas dawno zapomniane choroby tylko już wtedy żadne szczepienia nie pomogą. Widać co się dzieje ostatnio z odrą i ospą, jest więcej zachorowań niż kiedyś!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić