Karolina Woźniak| 

Australia. Osierocona koala przytula zabawkę, która przypomina jej mamę

45

Do sieci trafiły wzruszające zdjęcia, które ukazują, jak mała koala przytula się do pluszaka, który wygląda, jak jej mama. Zwierzę straciło rodzica w pożarach buszu w Australii.

Australia. Osierocona koala przytula zabawkę, która przypomina jej mamę
(Instagram, @vetpaulramos)

Amerykański weterynarz Paul Ramos uchwycił tę chwilę. Jego zdaniem odzwierciedla ona skalę strat wśród zwierząt, która została wywołana pożarami buszu w Australii.

Osierocona koala przytulała się do zabawki. Myślała, że to jej mama

Mężczyzna udostępnił na Instagramie wideo, które opatrzył opisem: "Ta mała osierocona koala właśnie straciła matkę. Ludzie i natura: wszyscy jesteśmy połączeni, możemy i musimy bardziej się starać".

Zobacz także: Australia po ulewach. Spragniony koala zlizuje wodę z asfaltu

Weterynarz poleciał do Australii, żeby pomóc lokalnym lekarzom w klinice dla zwierząt. Australijscy weterynarze nie dawali sobie rady z przytłaczającą liczbą przypadków, które wynikały z pożaru buszu.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Koala została znaleziona w południowo-zachodniej części Wiktorii, która w ostatnich miesiącach została całkowicie zniszczona przez ogień. Zdaniem Paula zwierzę instynktownie sięgnęło po pluszową zabawkę. Gdy ją zobaczyła, myślała, że to jej mama. Ludzie, którzy zobaczyli to w sieci, nie mogli uwierzyć własnym oczom.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Pożary w Australii zabiły ponad 10 tys. koali - to jedna trzecia całej populacji tych zwierząt, która występuje w państwie. Obrońcy przyrody nalegają, żeby umieścić zwierzęta na liście zagrożonych wyginięciem, żeby móc zwiększyć liczebność populacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić